Малий та середній бізнес отримає кредити

Німецько-український фонд видаватиме довгострокові кредити в гривні через банки-партнери з хеджуванням валютного ризику.

ВІДНОВЛЕННЯ КРЕДИТУВАННЯ

Національний банк очікує, що 2017 рік стане поворотним у відновленні кредитування комерційними банками.

Про це заявив Директор Департаменту фінансового контролінгу НБУ та виконавчий директор Німецько-українського фонду (НУФ) Олег СТРИНЖА під час Першого фінансового ярмарку для малого та середнього бізнесу (МСБ), який нещодавно відбувся в Києві за організації НУФ, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку в Facebook.

За словами Олега Стринжі, НБУ очікує на пожвавлення кредитування, особливо в сегменті малого та середнього бізнесу.

«Згідно з аналізом банківського нагляду НБУ, якість наявних кредитів, виданих МСБ, значно вища за позики корпоративному та роздрібному бізнес-сегментам. Ми розраховуємо, що саме цей сегмент стане драйвером відновлення кредитування і економічного розвитку, – зауважив він. – Німецько-український фонд спеціалізується на розвитку малого та середнього бізнесу в Україні. НУФ презентував нову програму кредитування МСБ обсягом 300 млн. грн., за якою через банки-партнери клієнтам пропонується довготермінове кредитування в гривні за рахунок хеджування валютного ризику Європейською комісією і за процентними ставками для позичальників меншими від середньо-ринкових. У контексті надання таких програм кредитування Німецько-український фонд цілком може стати ефективним національним інструментом для розвитку фінансування МСБ в Україні».

ХЕДЖУВАННЯ ВАЛЮТНОГО РИЗИКУ

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, 6 квітня в Міністерстві відбулось підписання договору про хеджування валютного ризику між Німецько-українським фондом та Кредитною установою для відбудови (KfW).

При цьому зазначається, що Німецько-український фонд – це неприбуткова установа, заснована в 1996 році Національним банком України, Кабінетом Міністрів України в особі Міністерства фінансів та Німецькою кредитною установою для відбудови. Метою діяльності НУФ є посилення конкурентоспроможності українських мікро-, малих та середніх підприємств шляхом надання їм кредитів для фінансування інвестицій та обігових коштів. Управління коштами НУФ здійснює Державна установа «Офіс адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва» Міністерства фінансів України.

НУФ здійснює кредитування малих та середніх підприємств (МСП) через банки-партнери. Ресурси НУФ для подальшого надання позик банкам формуються переважно за рахунок довгострокових кредитів у євро від Уряду Німеччини, які надаються через KfW. НУФ розуміє потребу банків та МСП саме у гривневих ресурсах, і бажає їх надавати, але за умови конвертації залучених валютних кредитів у гривню НУФ наражатиметься на валютний ризик.

Європейський Союз, розуміючи важливість активізації кредитування МСП в Україні, запропонував за програмою ЄС EU4Business взяти на себе частину валютного ризику НУФ в сумі 5,2 млн. євро. Згідно підписаного договору, Європейська комісія готова через KfW відшкодувати НУФ до 30% втрат, які можуть виникнути внаслідок несприятливої зміни кусу гривні по відношенню до євро за кредитними програмами НУФ на суму до 17 млн. євро. KfW в даному підписанні виступає агентом Європейської комісії із впровадження механізму хеджування для НУФ.

Програми НУФ спрямовані на підтримку реального сектору економіки, який є основою процвітання розвинених економік світу, та створення нових робочих місць. Кредитні програми Німецько-українського фонду передбачають спеціальні умови кредитування на розвиток і підтримку бізнесу підприємств мікро-, малого та середнього бізнесу. У квітні 2017 року НУФ розпочинає кредитування за новою програмою. За рахунок залученої через KfW позики від Уряду Німеччини в сумі 10 млн. євро НУФ надаватиме банкам довгострокові ресурси у гривні, що стимулюватиме пожвавлення кредитування МСП. Таке фінансування є вкрай важливим для розвитку підприємництва.

«Важливою особливістю цього проекту є те, що ми об’єднуємо можливість залучення фінансування з можливістю видачі позик у національній валюті. Такий підхід підвищить інтерес ринку до цього продукту. Це дуже важливий крок, і ми створюємо хорошу основу для інших міжнародних кредиторів, надаючи їм можливість використовувати новий спосіб підтримки нашої реальної економіки шляхом надання ресурсів у національній валюті України», – зазначив Заступник Міністра фінансів Юрій БУЦА.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: