Банкам спростили аналіз документів

Національний банк удосконалив порядок аналізу та перевірки банками документів при реєстрації договорів про залучення зовнішнього фінансування. Про це інформує прес-служба НБУ.

Вимоги НБУ змінилися у зв’язку із спрощенням порядку реєстрації Національним банком договорів про залучення резидентами кредитів/позик в іноземній валюті від нерезидентів у випадку зміни кредитора, зокрема, з резидента на нерезидента. Правління Національного банку прийняло відповідну постанову наприкінці березня.

Так, було розширено перелік учасників такого договору, що мають право звертатися до банків з метою ініціювання відповідних реєстраційних процедур. Відтепер реєстрація або внесення змін до реєстрації договорів у таких випадках може відбуватися за зверненням як резидента-позичальника, так і нерезидента-кредитора та уповноваженого банку-кредитора.

Відповідно, регулятор узагальнив перелік документів та заходів здійснення банками аналізу та перевірки у таких випадках. Це допоможе не допустити здійснення банками ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників чи інших кредиторів банку.

Зміни до порядку здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників затверджені Постановою Правління Національного банку № 31 від 7 квітня 2017 року. Вони набувають чинності з 10 квітня 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: