Тенденції європейського ринку ІРО

Протягом І кварталу 2017 року на ринках країн Європи емітенти здійснили 53 ІРО, у результаті яких залучили 4,5 млрд. євро.

Такі дані містяться у новому звіті компанії PwC. В ньому зазначається, що у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року кількість публічних розміщень збільшилася на 6%, а обсяг залучених коштів – на 28,6% (у І кварталі 2016 року було здійснено 50 ІРО на загальну суму 3,5 млрд. євро).

В цілому у звітному періоді ІРО відбулись на 9 європейських біржах. Лідерами за обсягом залучених коштів серед фондових майданчиків були London Stock Exchange (Великобританія) – 2,1 млрд. євро, BME Spanish Exchange (Іспанія) – 1,5 млрд. євро, група бірж Nasdaq Nordic – 0,41 млрд. євро, Deutsche Börse (Німеччина) – 0,24 млрд. євро та Borsa Italiana (Італія) – 0,14 млрд. євро.

За кількістю розміщень лідируючу позицію також посіла London Stock Exchange – 20 ІРО. За нею йдуть група бірж Nasdaq Nordic – 13 ІРО, BME Spanish Exchange – 6 ІРО, панєвропейський майданчик Euronext – 5 ІРО та Borsa Italiana – 3 ІРО.

Найбільшими розміщеннями на європейських ринках були ІРО таких компаній:

– Prosegur Cash SA – 0,75 млрд. євро;

– Neinor Homes SAU – 0,71 млрд. євро;

– BioPharma Credit plc – 0,7 млрд. євро;

– Ocelot Partners Ltd – 0,4 млрд. євро;

– Aumann GmbH – 0,22 млрд. євро.

Ці п’ять компаній у цілому залучили 2,78 млрд. євро, що становить 61,8% від загального обсягу європейського ринку ІРО у І кварталі 2017 року.

У звітному періоді найбільші обсяги коштів були залучені компаніями, які представляють фінансовий сектор (22 ІРО на загальну суму майже 2 млрд. євро), промисловий сектор (5 ІРО на суму 1,7 млрд. євро), сектор охорони здоров’я (10 ІРО на суму 0,51 млрд. євро.). Іншими галузями, які також привернули увагу інвесторів, були сектор споживчих товарів, нафтогазовий, технологічний сектори та сектор споживчих послуг.

Аналізуючи розвиток європейського ринку ІРО у І кварталі 2017 року, експерти PwC зазначають, що цей період був більш сприятливим для здійснення первинних публічних розміщень, ніж І квартал 2016 року, коли в країнах Європи спостерігалась загальна політична невизначеність та невпевненість щодо глобального економічного зростання.

На їхню думку, інвестори, як і раніше, бажають вкладати кошти в добре підготовлені компанії, які мають гарну історію.

Більш детально – у Звіті PwC

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: