Механізми банківського кредитування вдосконаляться

Відповідні норми передбачені новим законопроектом, що знаходиться на розгляді в Парламенті.

Так, за повідомленням прес-служби Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, на черговому засіданні він прийняв рішення рекомендувати Парламенту прийняти за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо підвищення довіри між банками та їх клієнтами) (реєстраційний №6027).

Як зазначається у пояснювальній записці до документу, його метою є законодавче врегулювання прогалин, які використовуються боржниками для уникнення виконання своїх зобов’язань.

За словами Голови Комітету Сергія Рибалки, рівень проблемних кредитів в банках продовжує зростати. На його думку, це відбувається через слабку та корумповану судову систему, а також через значну кількість прогалин у законодавстві, які дають можливість нечесним позичальникам не повертати кредити.

«Це б’є по банках, а в результаті їх падіння люди та підприємства втрачають гроші. І головне – банки не виконують головну функцію – фінансування економічного розвитку. Це одна з причин, що в нас настільки дорогі кредити. Адже у вартість залучених коштів завжди закладається великий ризик неповернення позики. Чим більша ймовірність того, що банк не зможе повернути свої кошти, тим більшою буде процентна ставка за таким кредитом. У результаті, підприємства не можуть розвиватися, створювати робочі місця, піднімати людям зарплату та платити податки. Тому захист прав кредиторів – один із основних напрямків роботи для виходу з кризи і перетворення банківської системи у фактор економічного зростання», – зауважив Сергій Рибалка.

Він також підкреслив, що законопроект спрямований на усунення прогалин у законодавстві, які використовуються аферистами аби не повертати кредити. «Документ захищає сумлінних позичальників. Наша мета – не просто оздоровити банківську систему, а й стимулювати кредитування та зменшити вартість кредиту для людей і підприємств», – наголосив пан Рибалка.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: