Управління ризиками в банках потребує змін

Банки пропонують зміни до Положення Національного банку про кредитні ризики.

За повідомленням прес-служби Незалежної асоціації банків України, на черговому засіданні Комітету НАБУ з питань регуляторної політики та нагляду банки та експерти обговорили цей документ та запропонували змінити деякі норми для його вдосконалення, які незабаром будуть направлені на розгляд регулятору.

Як зазначають в НАБУ, глобальна криза 2008-2009 років показала неефективність діючих систем управління ризиками та слабкість корпоративного управління банків. Новий підхід до нагляду за банками в Україні, що впроваджується з 2014 року Нацбанком, виявив недостатній рівень розвитку систем ризик-менеджменту та їх неспроможність вирішити накопичені проблеми банків.

Для забезпечення надійності та стабільності банківської системи, захисту інтересів вкладників та кредиторів банків НБУ підготував Положення про організацію системи управління ризиками в банках України.

Документ розроблений відповідно до вимог законів України «Про Національний банк України», «Про банки і банківську діяльність», рекомендацій Базельського комітету з банківського нагляду та міжнародних документів, які регламентують принципи корпоративного управління та управління ризиками в банках та банківських групах, досвіді EBA та інших регуляторів. При цьому Положення НБУ враховує особливості локального ринку.

У Положенні прописані основні цілі та принципи управління ризиками, які виникають за всіма напрямками діяльності банку, банківської групи на всіх організаційних рівнях, та встановлює обов’язкові мінімальні вимоги щодо організації в банках комплексної, адекватної та ефективної системи управління ризиками.

Згідно з Положенням, банк у своїх внутрішніх документах встановлює більш поглиблений підхід до побудови та функціонування системи управління ризиками, адекватний особливостям його діяльності, характеру і обсягам банківських та інших фінансових послуг, враховуючи при цьому норми, передбачені Базельським комітетом з банківського нагляду.

Під час засідання Комітету НАБУ з питань регуляторної політики та нагляду учасники заходу ознайомились із результатами опитування банків та висновків експертних груп після додаткового опрацювання проекту Положення, поточним станом впровадження норм Положення НБУ про кредитний ризик, останніми взаємодіями з НБУ щодо запровадження та ведення кредитного реєстру.

Комітетом було прийнято рішення затвердити та направити консолідовані пропозиції банків щодо вдосконалення норм проекту Положення НБУ, зокрема функціональних обов’язків між суб’єктами системи управління ризиками банку, норм кредитного, операційного, ринкових ризиків, стрес-тесту та комплаєнс-ризику. Крім цього, було затверджено проект звернення до Держфінмоніторингу та НБУ з метою отримання роз’яснень щодо доступу до інформації, що містить таємницю фінансового моніторингу.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: