Аграрні розписки використовуватимуться по всій Україні

У Мінагрополітики очікують на поширення аграрних розписок по всій території нашої країни.

Так, згідно з інформацією прес-служби Міністерства, за період впровадження аграрних розписок вже було видано 101 такий документ, що дозволило залучити сільгоспвиробникам близько 846,6 млн. грн.

Аграрні розписки відкривають нові можливості для малих та середніх фермерів та підтверджують свою ефективність. Про це повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова у Чернігові під час форуму «Угода про Асоціацію з ЄС: нові можливості для малого та середнього бізнесу».

Зокрема, у сільськогосподарському сезоні 2016-2017 років за допомогою 41 аграрної розписки аграрії залучили 657,6 млн. грн. Наразі розписки діють у 8 регіонах – у Вінницькій, Полтавській, Черкаській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

«Впровадження аграрних розписок поступово набирає обертів, відкриваючи аграріям нові можливості для залучення ресурсів. За час існування такого проекту з 2014 року, не було зафіксовано жодного примусового стягнення заборгованості, оскільки всі аграрні розписки добровільно виконані з настанням строку виконання або виконуються. Аграрна розписка — це гнучкий та достатньо простий інструмент у використанні, який з кожним разом доводить свою ефективність», – зазначила Олена Ковальова.

Слід нагадати, що аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, який фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити постачання сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.

Ключовими особливостями аграрних розписок є такі:

– безумовне зобов’язання позичальника;

– застава майбутнього врожаю;

– реєстрація нотаріусом у Реєстрі Аграрних Розписок;

– швидка процедура примусового виконання.

Типи аграрних розписок:

– товарна (виплата продукцією);

– фінансова (виплата грошима після продажу врожаю).

Більш детально – в Інфорграфіці «Аграрні розписки в Україні»

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: