Нацбанк переймається кібербезпекою

До кінця 2017 року НБУ планує відкрити Центр реагування на інциденти кібербезпеки. Про це повідомив Заступник Голови Національного банку України Роман Борисенко під час відкриття Форуму ITS «ІТ-інфраструктура та кібербезпека банківської системи», інформує офіційна сторінка НБУ у Facebook.

Інформаційна безпека є основою життєдіяльності будь-якого банку та впливає на досягнення показників рентабельності, підтримки конкурентоспроможності та ділової репутації фінансових установ.

За його словами, Національний банк завжди приділяв особливу увагу цьому питанню, в особливості захисту банківської інфраструктури від шахрайських дій.

«Раніше наші зусилля були зосереджені на окремих операціях, таких як міжбанківські розрахунки або операції з платіжними картками. Утім проблему належної кібербезпеки слід розглядати ширше та сконцентруватися на забезпеченні кіберзахисту всього фінансово-банківського сектору, – зауважив заступник Голови НБУ. – Наразі центральний банк впроваджує окремий проект CERT-NBU – Центр реагування на інциденти кібербезпеки у банківській системі та платіжному просторі України. Він забезпечить швидку та надійну взаємодію між українськими банками та правоохоронними органами».

Крім того, Роман Борисенко підкреслив важливість запровадження інновацій у банківському секторі, які мають забезпечити клієнтам ширший та зручніший доступ до безготівкових розрахунків. Це допоможе втілити проект із розбудови cashless-економіки в Україні.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: