Новини валютної лібералізації

Національний банк України продовжив лібералізацію валютного регулювання.

Згідно з інформацією, що міститься на офіційній сторінці НБУ у Facebook, такі дії регулятора відбуваються на тлі сприятливої ситуації на валютному ринку, позитивних новин про успішне завершення третього перегляду програми співпраці з Міжнародним валютним фондом та за помірних інфляційних ризиків.

По-перше, Національний банк дозволив репатріацію дивідендів, нарахованих не лише за 2014-2015 роки, як це було досі, а й за 2016 рік, і спростив механізм для здійснення таких виплат. Одна особа (емітент, депозитарна установа або іноземний інвестор) зможе протягом одного місяця репатріювати дивіденди за ці роки в загальній сумі до $5 млн.

По-друге, регулятор дозволив банкам достроково погашати кредити перед банками-нерезидентами з рейтингом не нижче “А3”/“А-”, а також заборгованість за кредитами, що були надані іноземними кредиторами за рахунок коштів, отриманих від розміщення боргових цінних паперів за межами України.

По-третє, НБУ збільшив з $1 млн. до $5 млн. максимальний розмір передоплати за імпортними контрактами, що не вимагає використання акредитивної форми розрахунків.

«Ці кроки сприятимуть покращенню інвестиційного клімату в країні і полегшенню діяльності підприємств-експортерів, які здійснюють імпорт для виробництва продукції, що згодом продається за кордон. Водночас жодний з цих кроків не призведе до дестабілізації ситуації на валютному ринку», – запевнила Голова НБУ Валерія Гонтарева під час прес-брифінгу щодо рішення Правління НБУ з монетарної політики.

Відповідні зміни затверджено Постановою Правління НБУ №33 від 13 квітня 2017 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів  Національного банку України». Вони набувають чинності з 14 квітня 2017 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: