Прибутковість інвестицій у сфері Фінтех складатиме 20%

Понад 80% міжнародних компаній сектору фінансових послуг у найближчі три-п’ять років планують розвивати партнерські відносини у сфері Фінтех. Наразі 15,4% річного обороту своїх компаній керівники виділяють на розвиток саме цієї сфери (інвестування в Фінтех-компанії, ІТ-проекти). Вони очікують, що прибутковість інвестицій за проектами в сфері Фінтех складе в середньому 20%.

Про це свідчать результати глобального Звіту Фінтех-сектору за 2017 рік «Розширення меж: зростання впливу Фінтех-сегменту на сектор фінансових послуг» (Redrawing the lines: FinTech’s growing influence on Financial Services), підготовленого компанією PwC.

ОСНОВА ДОСЛІДЖЕННЯ

Результати Звіту PwC ґрунтуються на відповідях, отриманих від 1308 респондентів – генеральних директорів, керівників департаментів, керівників відділів інновацій, ІТ/цифрових рішень/технологій – з 71 країни світу. Респонденти представляють різні галузі, включаючи банківські послуги, управління активами, платежі, страхування, перестрахування і Фінтех. Більшість із них працюють у великих компаніях, проте представники малого та середнього бізнесу також взяли участь в опитуванні.

У дослідженні використана аналітика і власні дані, надані платформою PwC DeNovo. За допомогою цієї платформи за запитом можна отримати консультації про Фінтех і нові технології. DeNovo можна використовувати при пошуку даних для аналізу конкретних стартапів, нових технологій і галузей. Вона дозволяє оцінювати вплив інновацій на бізнес та стежити за розвитком компаній.

ПРОБЛЕМИ ТА РИЗИКИ

Згідно зі Звітом, переважна більшість міжнародних банків, страховиків та інвестиційних керуючих планують у найближчі три-п’ять років розвивати партнерські відносини з Фінтех-компаніями і розраховують на прибутковість інвестицій в їх інноваційні проекти на рівні 20%.

Отримані в ході опитування дані чітко вказують на те, що фінансовий сектор рішуче береться за інновації. Одним із основних факторів, що впливають на розвиток таких партнерських відносин, є зростання в галузі побоювання щодо відтоку доходів до окремих Фінтех-компаній: 88% усіх респондентів із сектору фінансових послуг вважають цю загрозу реальною (для порівняння: в 2016 році частка таких респондентів склала 83%). У середньому вважається, що в зоні ризику перебуває до 24% доходів.

На думку 72% респондентів, у найближчі п’ять років відбудеться значний прорив Фінтех-компаній у сфері банківського обслуговування фізичних осіб.

Дослідження також виявило, що платіжні послуги найбільш схильні до ризику переходу до Фінтех-компаній. Такої думки дотримуються 68% респондентів. Серед найбільш ефективних способів утримання клієнтів в умовах конкуренції з Фінтех-компаніями 80% опитаних називають простоту використання та інтуїтивний інтерфейс продуктів.

Серед проблем, з якими гравці традиційного ринку стикаються при роботі з Фінтех-компаніями, 58% респондентів назвали інформаційну безпеку, а 54% – невизначеність регулювання. Водночас, представники Фінтех-компаній зазначили, що основні труднощі в роботі з традиційними гравцями в них викликають відмінності в стилях управління і культурі (55%), а також невизначеність регулювання (48%).

Основними загрозами для гравців ринку, що виникають у міру розвитку Фінтех-сегменту, є втрата частки ринку (про це повідомили 57% респондентів) та посилення цінової конкуренції (63%).

НОВІ МОЖЛИВОСТІ

У Звіті зазначається, що партнерські відносини з Фінтех-компаніями стануть основною формою виведення частки НДДКР (науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт) на аутсорсинг і реалізації стратегій фірм. У результаті, це дозволить галузевим фірмам пропонувати клієнтам продукти в більш стислі терміни.

Серед основних можливостей, які відкриваються в міру розвитку Фінтех-сегменту, компанії відзначили розширення асортименту продуктів і послуг (60% респондентів) та ефективне використання існуючих даних і аналітики (46%).

Протягом найближчого року гравці ринку планують вкласти кошти, перш за все, в аналіз даних (74%) і в мобільні послуги (51%). Мобільні фінансові послуги відкривають можливість виходу на людей, які раніше не обслуговувалися банками. За прогнозами PwC, використання мобільних технологій для надання допомоги новим клієнтам в отриманні доступу до фінансування відкриє можливості роботи з групою населення, яка принесе в світову індустрію платежів близько $3 трлн.

Стартапи, які застосовують технології штучного інтелекту у фінансових послугах, активно фінансуються на світовому рівні: згідно з даними платформи PwC DeNovo, середньорічний обсяг фінансування протягом останніх двох років становив $1 млрд. Технології штучного інтелекту та інструменти роботи з даними і аналізом даних, що лежать в їх основі, будуть використовуватися в банках, страхових фірмах і компаніях, які керують фондами, для навчання своїх клієнтів за допомогою щоденної взаємодії за оптимальними для них фінансовими рішеннями.

ТЕХНОЛОГІЯ БЛОКЧЕЙН

Дані Звіту свідчать про те, що сьогодні 24% міжнародних компаній сектору фінансових послуг добре знайомі з технологією блокчейн, а 77% планують почати застосовувати її в діючих виробничих системах до 2020 року.

Фінансування компаній в сегменті блокчейн зросло на глобальному рівні в порівнянні з 2016 роком на 79%, досягнувши позначки в $450 млн. Останнім часом блокчейн переходить з розряду міфів до реальності. Прикладів використання цієї технології в реальному житті надалі буде все більше. Блокчейн дозволяє істотно економити на витратах, пов’язаних з бек-офісом, та значно підвищити рівень прозорості. У зв’язку із цим, інвестиції в блокчейн зростатимуть в міру того, як фінансові компанії будуть знайомитися з можливостями забезпечення готовності до подальшого зростання за допомогою цієї технології.

Учасники опитування вважають, що найбільш ймовірними областям використання блокчейну є платежі, переказ коштів та управління цифровою ідентифікаційною інформацією. Однак думки респондентів щодо можливих варіантів використання блокчейну розходяться в залежності від країни. Найчастіше це викликано рівнем розвитку технології в кожному конкретному регіоні. Наприклад, респонденти з США вважають, що найбільш вірогідною сферою застосування блокчейну в бізнесі буде інфраструктура для переказу коштів. Можливо, це пояснюється зрілістю практики інвестування в блокчейн в цій країні.

Більш детально – у Звіті PwC

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: