Держфінмоніторинг підбив підсумки

Державна служба фінансового моніторингу представила Публічний звіт про підсумки діяльності за 2016 рік.

Презентуючи Звіт, Голова Держфінмоніторингу Ігор ЧЕРКАСЬКИЙ зупинився на основних аспектах нормативно-правового забезпечення діяльності Служби, її структури та поінформував присутніх про головні функції Держфінмоніторингу щодо виявлення та блокування активів, які одержані злочинним шляхом чи пов’язані з фінансуванням тероризму, особливо в частині фінансових розслідувань щодо зловживань колишніх високопосадовців України, повідомляє прес-служба відомства.

У цьому аспекті Голова Служби підкреслив, що на сьогодні за матеріалами Держфінмоніторингу заблоковано активів та коштів, пов’язаних з екс-високопосадовцями, на суму, що перевищує $1,5 млрд.

Також Ігор Черкаський зупинився на проведенні роботи підрозділу фінансової розвідки України в частині узагальнення типологічних досліджень, зокрема підготовці узагальнених типологій за останні три роки, основну увагу в яких приділено протидії відмиванню коштів від корупції та боротьбі з фінансуванням тероризму.

Особливу увагу Голова Служби приділив роботі з підвищення ефективності взаємодії з правоохоронними та розвідувальними органами, до яких Держфінмоніторинг направляє відповідні узагальнені матеріали. Він підкреслив, що в 2016 році до правоохоронних органів направлено 591 матеріал, а в цілому з березня 2014 року по грудень 2016 року – 1953 узагальнених матеріали.

Наступним важливим аспектом діяльності Держфінмоніторингу є питання забезпечення координації учасників системи фінансового моніторингу. Така координація відбувається як на інформаційному рівні, завдяки Єдиній державній інформаційній системі, так і шляхом діяльності Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а також шляхом співпраці з професійними об’єднаннями суб’єктів первинного фінансового моніторингу та громадськістю.

Ігор Черкаський підкреслив, що без успішної координації між учасниками системи фінансового моніторингу не було можливим проведення Національної оцінки ризиків та 5 раунду оцінки MONEYVAL. Він відмітив, що за результатами Національної оцінки ризиків було визначено 15 загроз системи та ідентифіковано 37 ризиків у системі фінансового моніторингу.

Не оминув увагою Голова Служби такий важливий елемент роботи, як методична допомога та співпраця із суб’єктами первинного фінансового моніторингу. Він зазначив, що на базі Навчального-методичного центру, що знаходиться у сфері управління Служби, лише у 2016 році пройшли навчання 1675 фахівців державного та приватного секторів. Крім того, за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні торік було розроблено Збірку актів законодавства з питань протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (з коментарями та роз’ясненнями).

Голова Служби розповів про значний обсяг роботи Держфінмоніторингу на міжнародному рівні. Служба співпрацює з багатьма міжнародними організаціями, зокрема, з FATF, MONEYVAL, Егмонтською групою підрозділів фінансових розвідок та іншими. Наразі Держфінмоніторингом укладено 73 Меморандуми про взаєморозуміння з іноземними підрозділами фінансових розвідок. У 2016 році Служба здійснювала обмін фінансовою інформацією з 154 підрозділами фінансових розвідок.

Пан Черкаський повідомив, що у майбутніх планах роботи Держфінмоніторингу – продовження співпраці з комітетом MONEYVAL в рамках 5 раунду оцінки, яка передбачатиме удосконалення законодавства, співпрацю з правоохоронними органами, поглиблення міжнародного співробітництва, удосконалення міжвідомчої взаємодії, забезпечення роботи Єдиної державної інформаційної системи, координацію роботи щодо підвищення кваліфікації.

Більш детально – у Звіті Держфінмоніторингу за 2016 рік

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: