Припинення депозитарної діяльності буде вдосконалене

НКЦПФР схвалила доопрацьований проект нормативного акту, що містить відповідні механізми.

Як повідомляє прес-служба Комісії, це, зокрема, проект Рішення «Щодо врегулювання окремих питань, пов’язаних з припиненням провадження професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності».

Документом уточнюється визначення терміну «дата припинення діяльності» – з цієї дати діятиме заборона на проведення Центральним депозитарієм облікових операцій за рахунком у цінних паперах депозитарної установи, що припиняє депозитарну діяльність.

З метою захисту прав інвесторів додано норму щодо припинення Центральним депозитарієм виконання облікових операцій за рахунком депозитарної установи, що припиняє депозитарну діяльність, у випадку неотримання від неї протягом установленого строку копії баз даних станом на кінець операційного дня, що передує даті початку припинення діяльності, на строк до моменту отримання цієї копії баз даних.

Проектом також врегульовано дії правонаступника депозитарної установи, що припиняє депозитарну діяльність, після анулювання у неї ліцензії.

Документ відправлено на погодження до Національного банку України. Після чого його буде винесено на засідання НКЦПФР для затвердження.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: