Ринки цінних паперів Європи зростають

І квартал 2017 року на більшості європейських фондових майданчиків відзначився збільшенням капіталізації та зростанням основних біржових індексів.

Згідно з даними Федерації Європейських Фондових Бірж (The Federation of European Securities Exchanges – FESE), станом на початок квітня 2017 року, лідерами серед фондових бірж країн Європи за показником ринкової капіталізації були група бірж Euronext – 3,48 трлн. євро, Deutsche Börse (Німеччина) – 1,75 трлн. євро, SIX Swiss Exchange (Швейцарія) – 1,42 трлн. євро, група бірж NASDAQ Nordics&Baltics – 1,24 трлн. євро та BME Spanish Exchanges (Іспанія) – 0,74 трлн. євро.

Найкращу динаміку зростання з початку року продемонстрували Warsaw Stock Exchange (Польща), капіталізація якої збільшилась на 16,8%, Bucharest Stock Exchange (Румунія) – на 12%, BME Spanish Exchanges – на 11%, CEESEG-Vienna (Австрія) – на 9,8%, Deutsche Börse – на 7,1%.

Протягом І кварталу поточного року на європейських фондових біржах спостерігалося зростання основних індексів. Найбільше зростання (13,9%) продемонстрував біржовий індекс Bucharest Stock Exchange. До п’ятірки лідерів також увійшли BME Spanish Exchanges, індекс якої зріс на 11,9%, Warsaw Stock Exchange – на 11,7%, CEESEG-Vienna – на 8% та Luxembourg Stock Exchange (Люксембург) – на 7,6%. Зменшення основного біржового індексу (на 1,2%) відбулося лише у Budapest Stock Exchange (Угорщина).

Для порівняння, в січні-березні 2017 року Індекс вітчизняної ФБ ПФТС зріс на 3%, а Індекс українських акцій, який розраховується «Українською біржею», – на 30,94%.

У звітному періоді дещо зменшилася кількість компаній, які знаходяться в лістингу фондових бірж Європи. Станом на початок квітня 2017 року найбільшу кількість компаній у лістингу мали BME Spanish Exchanges – 3 406, група бірж Euronext – 1 048 та група бірж NASDAQ Nordics&Baltics – 948.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: