НБУ повідомив про фінмоніторинг

Національний банк оприлюднив результати аналізу статистичної звітності з питань фінансового моніторингу, яку подають банківські установи.

Вони свідчать, що протягом І кварталу поточного року банки надали до Державної служби фінансового моніторингу інформацію про понад 1,7 млн. фінансових операцій, які підлягали фінансовому моніторингу, повідомляє прес-служба НБУ. Це майже на 37% більше ніж за аналогічний період 2016 року.

Найбільшу кількість (понад 90%) склали повідомлення про фінансові операції з готівкою, а також про фінансові операції осіб, щодо яких банками встановлено високий ризик.

Такі операції на суми, що дорівнюють або перевищують 150 тис. грн., віднесені Законом «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» до операцій, які підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу.

Національний банк у І кварталі 2017 року за результатами виїзних та безвиїзних перевірок направив правоохоронцям інформацію про підозрілі фінансові операції клієнтів 18 банків.

 «Безумовно, розрахунки готівкою є досить поширеним засобом платежів, та здебільшого такі платежі мають цілком законний характер. Водночас, такі операції на значні суми відповідно до законодавства є об’єктами фінансового моніторингу. Відтак Національний банк як регулятор перевіряє виконання банками вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері запобігання та протидії легалізації «брудних» коштів, фінансуванню тероризму та достатність вжитих банками заходів для попередження незаконних транзакцій (у тому числі шляхом зупинення банками операцій та відмови в їх проведенні). Крім того, ми досить плідно на постійній основі співпрацюємо з правоохоронними органами та Державною службою фінансового моніторингу України», – зазначив Директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

Як зазначається у повідомленні Нацбанку, суттєво підвищити ефективність протидії «схемним» операціям банкам допоміг сумлінний всебічний аналіз та поглиблена перевірка інформації про фінансові операції клієнтів. Це стало можливим і завдяки прийнятому Положенню про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників, затвердженому постановою Правління НБУ від 15 серпня 2016 року №369.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: