Результати фінансового моніторингу в І кварталі

Держфінмоніторинг розповів про основні підсумки своєї діяльності в січні-березні поточного року.

Державною службою фінансового моніторингу, як підрозділом фінансової розвідки України, вживаються посилені заходи практичного характеру щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, передає прес-служба відомства. Зокрема, в І кварталі 2017 року Держфінмоніторингом підготовлено 129 матеріалів (з них 58 узагальнених та 71 додатковий узагальнених матеріал), які направлено до:

– Генеральної прокуратури України – 10 узагальнених матеріалів та
32 додаткових узагальнених матеріалів;

– Національної поліції України – 11 узагальнених матеріалів та
10 додаткових узагальнених матеріалів;

– Державної фіскальної служби України – 16 узагальнених матеріалів та
10 додаткових узагальнених матеріалів;

– Служби безпеки України – 16 узагальнених матеріалів та 50 додаткових узагальнених матеріалів;

– Національного антикорупційного бюро України – 5 узагальнених матеріалів та 14 додаткових узагальнених матеріалів.

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 12,6 млрд. грн.

ОЦІНКА MONEYVAL

Держфінмоніторинг протягом І кварталу 2017 року продовжив активно співпрацювати з міжнародними інституціями, такими як Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL), Європейський Союз, Світовий банк, Міжнародний валютний фонд, Егмонтська група підрозділів фінансових розвідок, Організація Об’єднаних Націй.

Значна увага Держфінмоніторингом була приділена роботі в рамках Комітету MONEYVAL, як ключового офісу Ради Європи з питань боротьби із відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.

З 23 березня по 8 квітня 2017 року в Україні відбувся 5 раунд оцінки національної системи протидії відмиванню (легалізації) коштів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення з боку Комітету MONEYVAL.

Координацію заходів з підготовки та проведення в Україні місії експертів Комітету MONEYVAL забезпечувала Державна служба фінансового моніторингу України.

Ключовим елементом оцінки були консультації експертів Комітету MONEYVAL із представниками державних органів, приватного сектору та громадських об’єднань з метою вивчення ефективності практичного впровадження Рекомендацій FATF відповідно до 11 Безпосередніх Результатів (Immediate Outcomes).

Під час роботи місії експерти MONEYVAL провели понад 70 офіційних планових робочих зустрічей з представниками Держфінмоніторингу, правоохоронних та інших органів, державних регуляторів, суб’єктів первинного фінансового моніторингу, приватного та громадського сектору.

За наслідками оцінювання експертами буде підготовлено Звіт із взаємної оцінки з відповідними рекомендаціями для України, який у подальшому буде затверджено на грудневому Пленарному засіданні Комітету MONEYVAL.

КОШТИ КОЛИШНІХ ВИСОКОПОСАДОВЦІВ

За І квартал 2017 року Держфінмоніторингом підготовлено та направлено до правоохоронних органів 42 матеріали (8 узагальнених та 34 додаткових узагальнених матеріали) щодо фінансових операцій, проведених за участю колишніх високопосадовців.

Загальна сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом та можуть бути пов’язані з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, за цими матеріалами становить 7 млрд. грн.

За весь період проведення розслідувань (березень 2014 – березень 2017 років) стосовно фінансових операцій, проведених колишніми високопосадовцями, підготовлено та направлено до правоохоронних органів України 589 матеріалів (117 узагальнених та 472 додаткових узагальнених матеріалів).

Сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, та можуть бути пов’язані з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, за цими матеріалами становить 208,7 млрд. грн.

За результатами вжитих заходів Держфінмоніторингом за час проведення розслідувань заблоковано на рахунках фізичних та юридичних осіб, які мають зв’язок з колишніми високопосадовцями, кошти в еквіваленті $1,54 млрд.

Крім того, окрема увага Держфінмоніторингом приділяється пошуку та блокуванню активів колишніх високопосадовців за кордоном.

За повідомленнями підрозділів фінансової розвідки інших країн, заблоковано активи колишніх високопосадовців органів влади, місцевого самоврядування України та пов’язаних з ними осіб на загальну суму $107,19 млн., 15,87 млн. євро та 135,01 млн. швейцарських франків, зокрема в таких країнах: Австрія, Великобританія, Латвія, Кіпр, Італія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Нідерланди.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: