Пенсійні фонди опинилися під загрозою руйнації

Втрата недержавними пенсійними фондами статусу неприбуткових організацій може призвести до руйнації третього рівня пенсійної системи України.

Національна асоціація Недержавних пенсійних фондів України та Адміністраторів недержавних пенсійних фондів і Українська асоціація інвестиційного бізнесу направили відкрите звернення до Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра та інших представників влади з вимогою вжити термінових заходів задля недопущення руйнації недержавного пенсійного забезпечення внаслідок невключення НПФ до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій, ведення якого здійснює Державна фіскальна служба України, йдеться у спільному Зверненні асоціацій.

Як зазначається в ньому, система недержавного пенсійного забезпечення (третій рівень пенсійної системи) діє в Україні з 2004 року в рамках проведення пенсійної реформи. Недержавні пенсійні фонди – це основні і єдині суб’єкти системи недержавного пенсійного забезпечення, які протягом 11 років здійснюють добровільні індивідуальні пенсійні накопичення фізичних осіб у рамках нової трирівневої пенсійної системи. Відповідно до Концепції проведення пенсійної реформи в Україні та Закону «Про недержавне пенсійне забезпечення» НПФ створюються, мають статус та провадять діяльність як неприбуткові організації. Всі доходи розподіляються лише між учасниками недержавних пенсійних фондів, які є власниками своїх додаткових пенсійних накопичень та отримують додаткові пенсійні виплати після настання пенсійного віку.

Невключення НПФ до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій призведе до зміни моделі оподаткування в системі недержавного пенсійного забезпечення та втрати економічної доцільності їхнього існування.

Як наслідок, 834 тис. громадян втратять свої додаткові пенсійні накопичення, що складають понад 2 млрд. грн., що призведе до значного підвищення рівня соціальної напруги в суспільстві, втрати довіри до накопичувальних рівнів пенсійної системи та повністю зупинить подальше проведення в Україні пенсійної реформи в цілому.

Крім цього, буде зруйновано механізм формування «довгих» інвестиційних ресурсів, які інвестуються на внутрішньому ринку України. Така пенсійна «реформа» може припинити подальшу співпрацю МФВ з Україною, що завдасть шкоди всім громадянам України, а не тільки учасникам недержавних пенсійних фондів, наголошується у Зверненні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: