Фінансовий аудит держкомпаній здійснюється з проблемами

15 великих держкомпаній не виконують покладені на них зобов’язання щодо проведення незалежного аудиту із залученням аудиторських компаній світового рівня. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Згідно з її даними, станом на початок квітня 2017 року 25 з 46 найбільших держпідприємств успішно пройшли аудит фінансової звітності за 2015 рік, який повністю відповідає вимогам законодавства. 6 компаній досі перебувають у процесі здійснення аудиторської перевірки фінансової звітності. 4 компанії з даної групи провели процедуру незалежного аудиту із суттєвим порушенням встановленого регламенту, залучивши аудиторів, які не відповідають вимогам щодо високого авторитету та репутації у сфері аудиту. До числа порушників належать ПАТ «Сумихімпром», «Харківське державне авіаційне виробниче підприємство», ПАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» та ДП «Укрспецекспорт».

При цьому зазначається, що 11 підприємств повністю саботують вимогу щодо проведення незалежного аудиту. До таких належать ДП «Національний спортивний комплекс «Олімпійський», ДП «Адміністрація морських портів України» (однак, після зміни керівництва процес підготовки до аудиту на підприємстві зрушив з місця), Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго», ДП «Вугілля України», ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова», ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара», ДП «Фінансування інфраструктурних проектів», ДП «Регіональні електричні мережі», ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» – «Машпроект», ДСП «Чорнобильська АЄС» та ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська».

Водночас, лише 4 підприємства завершили і 10 розпочали аудит фінансової звітності за 2016 рік.

«Саботаж незалежного аудиту – це саботаж реформи управління державними підприємствами, – пояснює Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим НЕФЬОДОВ. – Ми повинні розуміти реальний стан справ на підприємствах, щоб робити висновки про ефективність його менеджменту та інвестиційну привабливість. Будь-який керівник, який відповідає за свою роботу, не боїться аудиту, тим більше від компаній зі світовим ім’ям. Коли інформація приховується – це одразу свідчить, що десь є проблеми».

За даними Мінекономрозвитку, 145 найбільших державних підприємств були зобов’язані щороку проходити незалежний аудит фінансової звітності в рамках проведення реформи системи управління державною власністю. В найбільших 46 підприємствах аудит має проводитись великими компаніями, які визнані на світовому ринку, мають значний досвід аудиторської роботи та професійну репутацію, яка відповідає критерію прозорості та незалежності.

Більш детально – в Інформації Мінекономрозвитку

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: