Нові механізми капіталізації та реорганізації банків

Президент України підписав Закон «Про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків», прийнятий Парламентом наприкінці березня.

Як зазначається в пояснювальній записці до цього документу (реєстраційний №6010), його метою є забезпечення стабільності банківської системи шляхом оптимізації процедур капіталізації та реорганізації банків.

Новим Законом тимчасово до 1 серпня 2020 року пропонується зменшити строки розгляду документів та оптимізувати процедури капіталізації та реорганізації банків шляхом приєднання для забезпечення послідовних та узгоджених дій з боку регулюючих органів. Також Законом врегульовуються питання припинення здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи. Це дозволить банкам, які не можуть виконати вимоги Національного банку щодо капіталізації, залишити банківський ринок без навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Крім того, законодавчий акт вирішує проблему забезпечення безперервності обслуговування клієнтів банку, що приєднується, протягом проведення усієї процедури реорганізації.

Для цього, зокрема передбачається таке:

– скорочення строків та виключення окремих існуючих процедур під час проведення процедури приєднання;

– перегляд існуючої процедури взаємодії банків, що беруть участь у приєднанні, з Національним банком України та іншими державними органами під час приєднання;

– визначення моменту виникнення правонаступництва по зобов’язаннях банку, що припиняється внаслідок приєднання тощо.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: