У Парламенті замислилися над захистом споживачів страхових послуг

У Комітеті з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України проаналізували проблеми на страховому ринку та окреслили шляхи їх подолання. Відповідні питання, за повідомленням прес-служби Комітету, були розглянуті на круглому столі, який відбувся нещодавно.

За словами Голови Комітету Сергія Рибалки, в умовах глибокої валютної та банківської кризи страждають усі сектори економіки. Довіра до фінансової системи зараз досить низька. «За таких умов ринок страхування життя має бути зразком стабільності та непохитності перед усіма негараздами, оскільки це довгострокові внески людей. З одного боку, це гарантія збереження та зростання їхніх заощаджень. З іншого, це довгий інвестиційний ресурс. Саме такого ресурсу вкрай не вистачає нашій економіці», – підкреслив Сергій Рибалка.

Він зазначив, що довгострокове страхування життя також є невід’ємною частиною третього рівня пенсійного забезпечення. «За останні роки цей ринок, на жаль, також зазнав втрат. Маємо декілька збанкрутілих, а точніше, зниклих без вісті страховиків. Громадяни втратили заощадження, дискредитовано інших добросовісних учасників ринку. За таких умов важливо проаналізувати системні проблеми ринку страхування життя та напрацювати методи їх подолання», – переконаний пан Рибалка.

Саме для цього спільно зі страховиками, експертами та громадськими організаціями на базі фінансового комітету було створено спеціальну робочу групу, до якої увійшли представники Нацкомфінпослуг, Комітету та Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання споживачів страхових послуг «Страховий захист».

«Ми повинні допомогти потерпілим на ринку страхування захистити свої права та запобігти таким ситуаціям у майбутньому. Наш Комітет працює над тим, щоб у проекті закону «Про страхування» (№1797-1) були прописані максимальні запобіжники для недобросовісних страховиків, а також максимальні можливості для споживачів, аби захистити їхні законні права. Цей законопроект ми плануємо розглянути на засіданні нашого фінансового комітету вже у травні», – сказав Голова Комітету.

Він також повідомив, що під час засідання круглого столу були детально обговорені результати діяльності Робочої групи з представниками міністерств та відомств, які опікуються захистом прав споживачів страхових послуг та проблематикою страхування життя, а також страховиками та споживачами фінансового ринку.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: