Податковим зловживанням протидіятимуть за допомогою BEPS

В НБУ відбулася зустріч для обговорення формату запровадження основних кроків із втілення Пакету BEPS в Україні.

Як повідомляється на офіційній сторінці Міністерства фінансів у Facebook, у ній взяли участь представники Мінфіну, Національного банку, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Державної фіскальної служби, а також народні депутати та фахівці аудиторських компаній. На зустрічі було зазначено про важливість досягнення спільної позиції щодо виконання наступних заходів і повноцінної участі в міжнародному процесі, який сприятиме розвитку економіки України та покращуватиме інвестиційний клімат.

Слід зауважити, що план дій щодо BEPS (Base erosion and profit shifting) – це комплекс міжнародних заходів з протидії розмиванню оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування, розроблений країнами Великої Двадцятки та членами ОЕСР. Ці процеси призводять до значних економічних втрат по всьому світу. План дій щодо BEPS передбачає 15 заходів, якими визначені такі дії, як нові мінімальні стандарти, перегляд чинних стандартів, спільні підходи, що зблизять національні практики, тощо.

Україна взяла на себе зобов’язання щодо виконання Пакету BEPS. Перший етап – виконання мінімум 4 заходів з 15. Ефективне втілення цих заходів потребує спільної роботи Уряду, аудиторської спільноти, міжнародних партнерів та дозволить підвищити рівень прозорості в оподаткуванні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: