Світовий індекс промислової конкурентоспроможності – 2016

Компанія Deloitte і Рада з конкурентоспроможності США підготували Звіт про Світовий індекс промислової конкурентоспроможності за 2016 рік. Згідно з його результатами, промислове виробництво продовжує відігравати значну роль у розвитку глобальної економіки. Впливаючи на розвиток промислової інфраструктури, створення нових робочих місць, а також на показники валового внутрішнього продукту, виробничий сектор відкриває шлях до економічного процвітання.

ФАКТОРИ РОЗВИТКУ

Звіт сфокусовано на дослідженні шести основних країн: США, Китай, Японія, Німеччина, Південна Корея та Індія. Сукупно на частку цих країн припадає 60% світового промислового виробництва в структурі ВВП, що свідчить про вплив зазначених країн на глобальні тенденції промислового виробництва.

У рамках дослідження керівники і топ-менеджери промислових компаній світу визначали рейтинг країн у контексті поточного і очікуваного рівнів промислової конкурентоспроможності. При чому країни з найвищими показниками продемонстрували сильні боки щодо багатьох чинників, які впливають на рівень конкурентоспроможності підприємств виробничого сектору.

У Звіті зазначається, що світовий сектор промислового виробництва демонструє стрімкий розвиток. Обсяг доходів від реалізації та експорту промислових і споживчих товарів стимулює економічне процвітання, вимагаючи від країн світу приділяти більше уваги розвитку сучасних виробничих потужностей, інвестуючи в розвиток високотехнологічної інфраструктури та освіти. Країни і компанії прагнуть перейти на новий технологічний рівень, а також підвищити рівень економічного добробуту.

На тлі поєднання цифрового і матеріального аспектів виробництва, використання інноваційних технологій набуває більш важливого значення для підвищення конкурентоспроможності як на рівні підприємств, так і держав загалом. Високотехнологічні галузі фактично формують глобальний виробничий ландшафт у більшості країн з розвиненою економікою і, як виявляється, можуть запропонувати чіткий шлях для досягнення або підтримки промислової конкурентоспроможності.

ЛІДЕРИ ІНДЕКСУ

Відповідно до Індексу промислової конкурентоспроможності в 2016 році Китай став найбільш конкурентоспроможною країною у секторі промислового виробництва. Лідерські позиції країна утримувала і у попередніх дослідженнях Світового індексу промислової конкурентоспроможності за 2010 і 2013 роки. Однак керівники світових компаній прогнозують, що в наступні п’ять років він переміститься на другу сходинку.

США продовжує працювати над покращенням рейтингових позицій, перемістившись із 4 місця в 2010 році на 3 місце в 2013 році, і на 2 місце в 2016 році.

Третє місце в Індексі посіла Німеччина, четверте – Японія, а п’яте – Південна Корея.

Очікується, що протягом наступних 10 років США вийде в лідери, випередивши Китай, а Німеччина і надалі замикатиме трійку лідерів промислової конкурентоспроможності:

РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ

Керівники компаній вважають, що використання передових виробничих технологій є ключем до нових джерел підвищення конкурентоспроможності в майбутньому. Враховуючи поєднання цифрового і матеріального аспектів у секторі промислового виробництва, респонденти дослідження вважають, що використання інноваційних технологій є основним чинником для підвищення конкурентоспроможності.

У процесі переходу на забезпечення більш високої якості передові виробництва віддають перевагу розвиненим країнам. Враховуючи, що галузь промислового виробництва дедалі частіше використовує сучасні продукти, інноваційні технологічні процеси і матеріали, у 2016 році центр впливу у сфері промислового виробництва 20 століття (США, Німеччина, Японія і Великобританія) змістився до десятки найбільш конкурентоспроможних країн світу.

Як свідчать результати дослідження, серед ТОП-10 конкурентоспроможних країн у секторі промислового виробництва провідні позиції посіли країни Північної Америки та Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Три північноамериканські держави потрапили до першої десятки рейтингу і, як очікується, збережуть свої позиції протягом наступних п’яти років. Крім того, керівники компаній впевнені, що до 2020 року п’ять країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону – Китай, Японія, Південна Корея, Тайвань та Індія – увійдуть до першої десятки рейтингу, залишивши в ньому лише два вільних місця для країн Європи, які, скоріш за все, посядуть Німеччина та Великобританія.

Разом із тим, респонденти вважають, що країни БРІК (Бразилія, Росія, Індія і Китай) не витримують конкуренції. На їхню думку, серед них лише Китай здатен і надалі потрапляти до ТОП-10 конкурентоспроможних країн у секторі промислового виробництва. Решта країн БРІК протягом останніх кількох років постійно втрачала свої рейтингові позиції.

Також очікується, що п’ять країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону – Малайзія, Індія, Таїланд, Індонезія і В’єтнам (відомі як MITI-V або Mighty Five) – увійдуть до ТОП-15 конкурентоспроможних країн у секторі промислового виробництва протягом наступних п’яти років.

Більш детально – у Звіті Світовий індекс промислової конкурентоспроможності за 2016 рік

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: