Нацбанк перевірив кредити осіб, пов’язаних з банками

16 банкам погоджені трирічні графіки зниження обсягу заборгованості пов’язаних осіб, у тому числі 8 банкам – з початку року.

Такі дані наводить прес-служба НБУ. При цьому зазначається, що плани заходів п’яти банків, які за результатами діагностичного обстеження повинні були надати графіки зниження обсягів активних операцій із пов’язаними особами, не були погоджені внаслідок визнання їх неплатоспроможними протягом І кварталу 2017 року.

Ще чотири банки за перші три місяці поточного року здійснили відповідні заходи та привели значення нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (норматив Н9) до вимог законодавства.

Протягом року від семи банківських установ очікується надходження уточнених планів заходів з урахуванням результатів діагностичного обстеження.

«Діагностика банків здійснена із застосуванням єдиного методологічного підходу, який дозволив виявити реальну ситуацію щодо обсягів кредитування пов’язаних осіб, – зазначив Начальник Управління моніторингу пов’язаних з банками осіб НБУ Олексій Рудий. – Наразі ми продовжуємо роботу щодо зниження заборгованості пов’язаних із банками осіб. Зі свого боку банківська система докладає максимум зусиль для приведення обсягів діяльності з пов’язаними особами у відповідність до нормативних вимог у найкоротші строки. Завершення процесу опрацювання та затвердження планів заходів триватиме до кінця цього року».

Нагадаємо, що Нацбанк виконав вимоги Меморандуму з МВФ і завершив у 2016 році процедуру діагностичного обстеження операцій пов’язаних із банками осіб. За минулий рік було проведено діагностику 81 банку, ще 18 банків регулятор перевірив у 2015 році. Результати проведеної діагностики виявили перевищення нормативу максимального розміру кредитного ризику щодо заборгованості із пов’язаними особами в 44 банків. На початок 2017 року чотири банки з їх числа було виведено з ринку, ще чотири привели норматив у відповідність вимогам НБУ.

На результати діагностики банківська система відреагувала застосуванням більш дієвих механізмів виявлення пов’язаних осіб, що дозволить зменшити обсяги їх кредитування. НБУ у 2017 році посилює моніторинг за операціями з пов’язаними особами та контроль за виконанням планів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: