Акціонерним товариствам полегшать трансформацію у приватну форму

Відповідний законодавчий акт вже опрацьовується в Адміністрації Президента та готується до підпису, зазначається на офіційній сторінці НКЦПФР у Facebook.

Зокрема, йдеться про Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах) (реєстраційний №2302а-д), який передбачає механізм squeeze-out. Вже 212 акціонерних товариств прийняли рішення на річних зборах про трансформацію у приватні акціонерні товариства як більш прийнятну для них форму ведення бізнесу.

Як нагадує Директор Департаменту стратегії розвитку фондового ринку НКЦПФР Максим Лібанов, даний Закон може полегшити перехід з ПАТ в ПрАТ для цих компаній. Він дозволяє при зміні форми товариства не переоформлювати дозвільні документи, ліцензії тощо.

За його словами, в результаті такого переходу збільшується диспозитивність регулювання для ПрАТ, адже акціонери кваліфікованою більшістю (75%) зможуть самостійно статутом визначати широке коло питань, відхиляючись від обов’язкових приписів законодавства. Незгодні акціонери матимуть змогу вийти з товариства, продавши свої акції за ринковою ціною.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: