Актуарні розрахунки довірять професіоналам

Нацкомфінпослуг оприлюднила проект Розпорядження «Про внесення змін до Кваліфікаційних вимог до осіб, які можуть займатися актуарними розрахунками».

Як зазначається у повідомленні регулятора, впровадження Кваліфікаційних вимог сприяє процесу збереження національної системи професійної сертифікації актуаріїв в Україні, яка має відповідати міжнародним стандартам їх професійної підготовки.

Кваліфікаційними вимогами визначається рівень вимог до кваліфікації осіб, які можуть займатися актуарними розрахунками, і посвідчувати їх шляхом встановлення вимог до рівня освіти, досвіду практичної діяльності, рівня відповідної кваліфікації, який підтверджується успішним складанням кваліфікаційних іспитів.

Зокрема передбачено, що особи, які претендують на право займатися актуарними розрахунками, посвідчувати їх та отримати Свідоцтво (без обмеження строку його дії), повинні мати диплом магістра за спеціалізацією «актуарна та фінансова математика» спеціальності «математика» або «статистика». Така спеціалізація передбачена Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. №266 «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти».

У Нацкомфінпослуг вважають, що реалізація норм документу збільшить кількість кваліфікованих актуаріїв на ринку страхових послуг, здатних виконувати актуарні розрахунки на високопрофесійному рівні, та посилить захист інтересів споживачів страхових послуг.

Більш детально – у проекті Розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін до Кваліфікаційних вимог до осіб, які можуть займатися актуарними розрахунками»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: