Облігаціями в Україні торгують майже як в Європі

Провідні українські фондові біржі зберегли свої конкурентні позиції в Європі за обсягом торгів облігаціями.

Такий висновок випливає із публікації статистики Всесвітньої федерації бірж (the World Federation of Exchanges, WFE) та Європейської федерації фондових бірж (the Federation of European Securities Exchanges, FESE), інформує прес-служба ФБ «Перспектива».

За результатами торгів у І кварталі 2017 року серед 24 європейських торговельних майданчиків, де наявні активні торги облігаціями, ФБ «Перспектива» посіла 11 місце ($1372 млн.), ПФТС – 12 ($753 млн.), «Українська біржа» – 23 ($1 млн.). Сукупно на фондових біржах України обсяг торгів облігаціями був оцінений в $2126 млн. та на 11% перевищив показники групи Euronext, яка посіла 10 місце в Європі.

Аналогічна ситуація була зафіксована за наслідками 2016 року: ФБ «Перспектива» посіла 11 місце ($4857 млн.), ПФТС – 12 ($3709 млн.), «Українська біржа» – 22 ($12 млн.), сукупно обсяг торгів облігаціями на фондових біржах України можна оцінити в $8637 млн., що на 17% більше за показники торгівлі облігаціями на Euronext.

Серед лідерів європейського біржового боргового ринку варто виділити динаміку біржі Nasdaq Nordic Exchanges (порівняно з попереднім роком цей майданчик перемістився з 3 на 2 сходинку, випередивши LSE Group) та біржі SIX Swiss Exchange (перемістилася з 6 на 5 сходинку, випередивши Borsa Istanbul).

Слід додати, що на європейських фондових біржах у 2016 році було укладено 65% загального обсягу біржових угод з облігаціями в світі, у І кварталі 2017 року – понад 60%. Тож Європа залишається регіоном-лідером за активністю біржового ринку облігацій.

Як наслідок, далеко не останні позиції ФБ «Перспектива» та ПФТС у загальноєвропейському ренкінгу можуть свідчити про конкурентоспроможність національного регульованого ринку облігацій на глобальному рівні, що, на думку ФБ «Перспектива», доцільно враховувати в ході реформування українського ринку капіталу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: