Банківська система отримала прибуток

Згідно з інформацією прес-служби Національного банку, за підсумками І кварталу 2017 року платоспроможні банки отримали 5,09 млрд. грн. чистого прибутку, при цьому банківська система працювала прибутково у кожному із трьох місяців. Так, у січні чистий прибуток становив 0,36 млрд. грн., у лютому – 3,49 млрд. грн., у березні – 1,24 млрд. грн.

Для порівняння, за І квартал 2016 року банківська система отримала чистий збиток у сумі 8,01 млрд. грн.

У звітному періоді прибуткову діяльність продемонстрували всі групи банків – з іноземним та приватним капіталом, а також державні банки. Причому банки із державним капіталом отримали більше половини чистого прибутку всієї системи – 3,01 млрд. грн., проте до кінця року він може бути нівельований збільшенням відрахувань до резервів за активними операціями. Сукупний чистий прибуток банків з іноземним та приватним капіталом становив 1,88 млрд. грн. та 0,2 млрд. грн. відповідно.

«Банківська система України працює прибутково три місяці поспіль вперше з докризового 2013 року. На сьогодні можна констатувати, що значні потрясіння попередніх трьох років залишилися позаду, і банківська система оздоровлюється. Вихід на прибуткову діяльність сприятиме відновленню активного кредитування реального сектору економіки», – прокоментувала Катерина Рожкова, Заступник Голови НБУ.

Позитивно вплинуло на прибутковість сектору суттєве зменшення відрахувань банками до резервів – 6,33 млрд. грн. у І кварталі 2017 року в порівнянні з 11,34 млрд. грн. у І кварталі 2016 року. Крім того, за перші три місяці цього року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року банківська система продемонструвала зростання чистого процентного доходу на 13,3% до 11,57 млрд. грн. та чистого комісійного доходу – на 16,8% до 6,62 млрд. грн.

З 92 платоспроможних на 1 квітня 2017 року банків, 72 за підсумками І кварталу були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 6,87 млрд. грн., 20 банків – збитковими зі сукупним чистим збитком у 1,78 млрд. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: