Акціонерні товариства звітуватимуть в електронній формі

АТ позбавлять необхідності публікувати звітність у друкованих виданнях.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці НКЦПФР у Facebook, Директор Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України Ігор Доброван зазначив, що працюючі акціонерні товариства (ПАТ та ПрАТ) щорічно витрачають понад 100 млн. грн. на різноманітні статті корпоративного управління, в тому числі і на розкриття обов’язкової інформації шляхом публікації в друкованих ЗМІ. Якщо врахувати трудовитрати на підготовку публікацій і додати інші організаційно-правові форми АТ, які продовжують звітувати, цифру можна множити на два.

Ці витрати не створюють доданої вартості для АТ, не збільшують їхньої прозорості в очах потенційних інвесторів.

У зв’язку із цим, народні депутати спільно з НКЦПФР пропонують відмовитися від публікації в друкованих ЗМІ, залишивши тільки електронний формат подачі даних. Те, що обговорювалося останні десять років, але на що раніше ніхто не наважувався, вже незабаром може стати реальністю завдяки законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів) (реєстраційний №5592-д).

Крім того, автори пішли далі. Так, повністю буде усунена монополія в наданні послуг з розкриття інформації: не тільки АРІФРУ, але і кожен професійний учасник зможе надавати таку послугу.

«Для нас це виклик – виклик конкуренції, яка, на мою думку, зробить нас сильнішими. Для емітентів це можливість вибору оптимальної з точки зору ціни і якості послуг оператора», – пояснив Ігор Доброван.

Він також сподівається, що конструктивні пропозиції будуть враховані при доопрацюванні законопроекту і дозволять зробити документ ще краще. Якщо ця ініціатива буде підтримана депутатами, то вже з наступного року АТ позбудуться «данини минулого» і зменшать свої витрати.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: