Як на фінансовому ринку запроваджуватиметься стандарт ISO 20022

У Нацбанку відбулася міжвідомча установча зустріч, під час якої обговорювалась подальша робота над впровадженням стандарту ISO 20022 в Україні, йдеться в повідомленні на офіційній сторінці НБУ у Facebook. У зустрічі взяли участь представники Нацбанку, Національного депозитарію, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та компанії «УкрСВІФТ».

Як відомо, рік тому НБУ та НКЦПФР підписали «ISO 20022 Harmonisation Charter» щодо впровадження в Україні стандарту ISO 20022, що уможливить прозору взаємодію різноманітних платіжних систем як всередині країни, так і для здійснення транскордонних платежів.

Під час зустрічі фахівці окреслили майбутні напрямки співпраці в цьому проекті та обмінялися думками щодо конкретних кроків його впровадження.

Було вирішено створити робочу групу щодо опрацювання стандарту ISO 20022 у частині, яка стосується діяльності з цінними паперами.

Водночас, НБУ буде виступати координатором з імплементації результатів цієї робочої групи в загальний план впровадження стандарту ISO 20022 в Україні для всіх бізнес-галузей (що включають платежі та розрахунки, цінні папери, торговельні операції, конверсійні операції, платіжні картки).

Першим завданням робочої групи стане розробка покрокової карти впровадження стандарту ISO з урахуванням її адаптації до українського фінансового ринку.

Слід нагадати, що перевагами стандарту ISO 20022 є такі:

– уніфікованість повідомлень, що сприяє безперешкодному, прямому та швидкому їх проходженню крізь системи різних бізнес-галузей фінансової інфраструктури;

– функціональна сумісність, що дає змогу забезпечити безперешкодну доставку платіжних повідомлень в платіжні системи країн світу, які підтримують стандарт;

– можливість вмістити в платіжне повідомлення формату XML необхідний та детальний обсяг інформації.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: