Як банки впроваджують МСФЗ 9

Національний банк продовжує роботу над реалізацією проекту із запровадження Міжнародного стандарту фінансової звітності 9 «Фінансові інструменти».

Про це повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Зокрема, Директор Департаменту бухгалтерського обліку НБУ Богдан ЛУКАСЕВИЧ, виступаючи на тематичному семінарі, що відбувся нещодавно в Трускавці за організації Нацбанку, зазначив: «Ці зміни в обліку фінансових інструментів покликані спростити вимоги щодо оцінки фінансових активів та зобов’язань через запровадження єдиних уніфікованих методів оцінки, зокрема кредитних збитків, враховувати прогнози та очікування під час таких оцінок, відображати фінансові активи та результати від них через призму моделей та практик управління ними. Усе це в кінцевому підсумку має забезпечити більшу зрозумілість, корисність та прозорість інформації щодо фінансових інструментів, яка розкривається у фінансовій звітності».

Він також висловив занепокоєння поточним станом справ у банках України щодо впровадження МСФЗ 9. За його словами, це має бути командною роботою багатьох підрозділів усього банку, а не тільки бухгалтерської служби. Без участі фронт-офісу, ризик-менеджменту, фінансів та ІТ результату досягнуто не буде.

У ході семінару представники департаменту бухгалтерського обліку Національного банку розповіли про зміни в нормативно-правових актах НБУ щодо бухгалтерського обліку фінансових інструментів відповідно до вимог МСФЗ 9, спричинені необхідністю запровадження нових вимог МСФЗ, зокрема в Плані рахунків бухгалтерського обліку банків. Вони також презентували нову редакцію Інструкції з бухгалтерського обліку операцій з фінансовими інструментами банків, а також Правила відображення в бухгалтерському обліку доходів і витрат в банках України.

Представники центрального банку окремо зупинилися на питаннях впровадження нової класифікації фінансових активів, фінансових зобов’язань, оцінки очікуваних кредитних збитків за ними, нових вимог щодо розкриття інформації у фінансовій звітності, а також на основних змінах в обліку хеджування.

У ході семінару представники банків найбільше цікавилися практичними аспектами реалізації вимог стандарту: доопрацюванням ІТ-систем, забезпеченням практичної реалізації переходу на новий План рахунків, новими вимогами щодо оцінки, підготовки інформації, що має бути розкрита у зв’язку з переходом на вимоги МСФЗ 9.

Учасники заходу наголосили на необхідності забезпечити узгоджену роботу щодо внесення змін до статистичної (у першу чергу, наглядової) звітності, опрацювання питань оподаткування в частині результатів, що виникають з огляду на нові вимоги оцінки та перехідні положення МСФЗ 9. Крім того, банкіри висловили побажання щодо організації наступних подібних зустрічей НБУ з банками вже у серпні-вересні цього року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: