В Україні запровадять Мінімальний стандарт Плану дій BEPS

Міністерство фінансів розробило Дорожню карту реалізації Плану дій BEPS і представило її на розгляд експертам.

МЕТА BEPS

Як зазначається у повідомленні прес-служби Мінфіну, через прогалини та неузгодженості в національному та міжнародному податковому законодавстві міжнародні компанії зменшують або уникають зобов’язань зі сплати податку на прибуток. Таким чином країни втрачають надходження до бюджету.

За два роки країни-члени ОЕСР (Організації економічного співробітництва та розвитку) та «Велика двадцятка» розробили План дій BEPS (Base erosion and Profit Shifting – розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування) та Програму розширеного співробітництва для встановлення так званих «правил гри», за якими країни мають формувати стратегії податкового планування (ІНФОГРАФІКА).

Фірми та компанії, які раніше могли уникнути оподаткування, не зможуть цього зробити, і державні бюджети не втрачатимуть надходжень. Такий механізм є вкрай важливим для економік, що розвиваються, оскільки вони особливо залежать від податку на прибуток підприємств.

З 1 січня 2017 року Україна також приєдналася до Програми розширеного співробітництва в рамках Організації економічного співробітництва та розвитку й взяла на себе зобов’язання імплементувати Мінімальний стандарт Плану дій BEPS – обов’язкові чотири заходи із п’ятнадцяти запропонованих.

МІНІМАЛЬНИЙ СТАНДАРТ

Імплементація Мінімального стандарту Плану дій BEPS дозволить ефективно протидіяти агресивному податковому плануванню, розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування.

«По-перше, ми повинні забезпечити оподаткування прибутку там, де створюється додаткова вартість, де здійснюється економічна діяльність. І по-друге, ми будемо протидіяти штучному виведенню прибутків з-під оподаткування з України», – зазначив Міністр фінансів Олександр ДАНИЛЮК під час презентації розробленої Міністерством фінансів Дорожньої карти реалізації Плану дій BEPS у Національному банку України.

Імплементація Мінімального стандарту є обов’язковою вимогою для всіх країн-учасниць Програми розширеного співробітництва. Міністерство фінансів також підтримує ініціативу щодо подальшого впровадження всіх заходів Плану дій BEPS у партнерстві з ОЕСР.

Слід зазначити, що мінімальний стандарт BEPS – це обов’язкові 4 із 15 кроків, які мають бути реалізовані кожною країною-учасницею. І саме в цьому полягає відповідальність України – реалізувати Мінімальний стандарт Плану дій BEPS.

Програма розширеного співробітництва (inclusive framework) – це платформа для діалогу між країнами, яка створена задля реалізації заходів з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутків з-під оподаткування.

Мінімальний стандарт включає обов’язкову реалізацію таких заходів:

– Шкідливі податкові практики або шкідливі пільгові режими – ЗАХІД 5 Плану дій BEPS.

– Удосконалення чинних угод про уникнення подвійного оподаткування шляхом включення до них запропонованих правил запобігання зловживанню угодою – ЗАХІД 6 Плану дій BEPS.

– Удосконалення чинних національних правових норм щодо документації з трансфертного ціноутворення та майбутнього обміну інформацією – ЗАХІД 13 Плану дій BEPS.

– Удосконалення чинних угод про уникнення подвійного оподаткування шляхом підвищення ефективності механізмів вирішення спорів – ЗАХІД 14 Плану дій BEPS.

Більш детально – у Дорожній карті реалізації Плану дій BEPS

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: