В Україні розпочалася фінансова реструктуризація

Перша процедура фінансової реструктуризації стартувала 15 травня. Через три місяці вона буде завершена, повідомляє прес-служба НАБУ.

В Асоціації зазначають, що після проходження всіх кроків реструктуризації компанія-боржник, яка зіткнулася з об’єктивними фінансовими труднощами, зможе повернутися до нормальної роботи. До прийняття Закону «Про фін реструктуризацію» в неї був лише один сценарій розвитку подій – неминуче банкрутство.

«Наразі існує помилкова думка, що основними споживачами фінансової реструктуризації є банківський сектор, і в основному це державні банки. Показовою стала перша процедура, яку розпочала фінансова компанія. Це приклад того, що спектр споживання цих послуг набагато ширший. Наразі фінансова реструктуризація в першу чергу потрібна боржнику та може стати дієвим інструментом у вирішенні проблем з токсичними активами для будь-якого банку або фінансової установи. Скориставшись програмою фінансової реструктуризації, компанії-боржники отримають гарантований шанс провести реструктуризацію заборгованості, уникнути примусового банкрутства, арешту та реалізації ненаданих в заставу активів та відновити роботу бізнесу», – зауважила Юлія КОСТЕЦЬКА, Голова Секретаріату.

На початку поточного року обсяг непрацюючих кредитів дорівнював 276 млрд. грн. або 11,6% ВВП України. Влітку минулого року, коли приймався Закон «Про фінансову реструктуризацію», ця сума становила 260 млрд. грн. Тобто цифри колосальні, проте якщо ситуацію не вирішувати, тоді бомба сповільненої дії, якими є непрацюючі кредити для банківського ринку та всієї економіки країни, може вибухнути.

Відновлення кредитування економіки України неможливе без вирішення проблеми непрацюючих кредитів та зменшення частки проблемної заборгованості. Тому Незалежна асоціація банків України свого часу активно підтримала ідею впровадження механізму фінансової реструктуризації в країні і всіляко її просувала.

Процедура добровільної фінансової реструктуризації дозволить банкам та фінансовим установам зменшити кількість проблемних активів, які фактично є для них тягарем, оскільки потребує постійного формування багатомільйонних резервів. Натомість ці кошти могли б піти на фінансування економіки.

У свою чергу переваги фінансової реструктуризації відчує й бізнес. Адже процедура дозволяє потенційно живому підприємству викарабкатися з боргової ями і повернутися до нормальної роботи.

Результатом проведення фінансової реструктуризації для бізнесу може стати:

– перегляд строків погашення боргу;

– перегляд розміру відсоткової ставки або інших умов кредитної угоди;

– залучення нових інвестицій у капітал боржника;

– списання частини боргу;

– надання нового фінансування боржнику;

– реорганізація діяльності боржника.

Банки, які виступають кредиторами, та боржник однаково отримують податкові пільги. Банки – на розформовані резерви, боржник – на суму реструктуризованого боргу. Таким чином, банки отримують можливість значно покращити свої кредитні портфелі, очистити їх від токсичних активів, без додаткового податкового навантаження.

Більш детально – на сайті Секретаріату з фінансової реструктуризації

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: