Форекс-компанії віднесуть до категорії фінустанов

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності підготував новий законопроект про діяльність форекс-дилерів в Україні. За інформацією прес-служби Комітету, документ розроблено на базі двох існуючих проектів закону з цього питання.

«Цей значний сегмент українського фінансового рику досі законодавчо не регулюється і працює, по суті, як підпільне казино. Нашим головним завданням є створення таких правил, щоб діяльність учасників цього ринку оподатковувалася, а права клієнтів були надійно захищені», – заявив Голова Комітету Сергій Рибалка.

За його словами, в профільному Комітеті спеціально створеною робочою групою були опрацьовані два проекти щодо діяльності форекс-дилерів (№3672 та №3672-1). Обидва законопроекти мають схожі завдання, містять багато корисних положень для регламентації діяльності цього ринку. При чому робоча група ретельно проаналізувала досвід регулювання ринку Форекс в Європі та країнах СНД.

«Експерти дійшли висновку, що додатково необхідно визначити економічну сутність діяльності форекс-компаній та врахувати інші важливі зауваження та пропозиції. Необхідно чітко відокремити діяльність українських форекс-компаній від діяльності реального валютного ринку, банківської діяльності та ринку фінансових інструментів. Разом із тим, доцільним є віднесення форекс-компаній до категорії фінансових установ, регулятором яких пропонується визначити Нацкомфіпослуг», – зазначив голова Комітету.

На базі двох альтернативних проектів робоча група напрацювала попередній текст майбутнього законопроекту. «Ми з колегами прийняли рішення узагальнити внесені пропозиції та винести узгоджений текст на розгляд Комітету на наступне засідання 22 травня», – додав пан Рибалка.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: