Фондовий ринок перейде на міжнародні інформаційні стандарти

Основні особливості цього процесу окреслив Голова НКЦПФР на форумі SWIFT Standards Forum 2017.

Як повідомляється на офіційній сторінці Комісії у Facebook, Тимур Хромаєв зауважив: «На фінансовому ринку, зокрема і на ринку капіталу, на жаль, відсутній попит на міжнародні стандарти. І ринок, і регулятори працюють на доволі застарілих системах, програмних комплексах. Перед регуляторами сьогодні стоїть задача створити попит на міжнародні стандарти, започаткувавши їх використання і продемонструвавши переваги, які вони дають бізнесу.

Неважливо, які ми маємо можливості й ресурси, в тому числі фінансові, ми повинні рухатись в напрямку зрозумілих у світі стандартів, які будуть покладені в основу програмних платформ, механізмів комунікації учасників ринку і регуляторів, єдиних стандартів і форматів даних тощо. І вже давно потрібно готуватись до цього, щоб рухатись на упередження, а не наздоганяти світ. Адже міжнародні стандарти, і в тому числі ISO20022, це не питання грошей, це питання принципу і якості».

Аналізуючи розвиток інформаційного середовища, пан Хромаєв визначив 5 ключових векторів для НКЦПФР. Серед них, зокрема, такі:

– Впровадження стандарту ISO20022.

– Перехід з формату повідомлень XML на XBRL.

– Реформування інфраструктури ринку капіталу і запровадження нової програмної платформи для депозитарно-розрахункових операцій.

– Реалізація ІТ-стратегії НКЦПФР-2020, яка передбачає створення єдиного функціонального середовища для регулятора і учасників ринку, єдиних механізмів комунікацій.

– Управління інформаційною безпекою.

Більш детально – у Презентації Голови НКЦПФР

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: