Нацбанк активізує безготівкові розрахунки

З метою зниження попиту на готівку НБУ впроваджує проект Cashless economy.

Згідно з інформацією, розміщеною на офіційній сторінці Національного банку у Facebook, зараз комерційні банки в усьому світі намагаються всіма можливими засобами знизити використання готівки, яка є суттєвою складовою їхніх витрат. Готівка є також затратною для бізнесу та населення через необхідні витрати для її транспортування, перерахунку та зберігання.

Як зазначив в. о. Голови Національного банку України Яків СМОЛІЙ під час конференції Cashless Ukraine Summit, за оцінками НБУ витрати на забезпечення грошового обігу лише в 2016 році коштували Україні понад 1,3 млрд. грн.

Це можна порівняти з витратами Державного бюджету в 2016 році на розвиток культури в країні, що становили 2 млрд. грн.

Саме тому Національний банк ініціював проект Cashless economy, спрямований на розвиток зручних та безпечних безготівкових розрахунків, а також на зниження попиту на готівку.

«Вважається, що готівка – безкоштовна, проте це не так. Витрати несуть як держава, так і банки та підприємці, і ці витрати дуже високі», – прокоментував Заступник директора Департаменту стратегії та реформування НБУ Руслан КРАВЕЦЬ та додав, що ці кошти могли б спрямовуватися на важливіші для держави питання, наприклад на підвищення обороноздатності, покращення освіти або охорони здоров’я тощо.

Слід зазначити, що структура витрат на забезпечення грошового обігу в Україні є такою: друк – 73% (979 млн. грн.); обробка та зберігання – 21% (282 млн. грн.); перевезення та охорона – 5,9% (74 млн. грн.); утилізація – 0,1% (0,35 млн. грн.). З 2016 року при виробництві банкнотного паперу використовуються волокна українського льону, що дозволило знизити вартість грошей та підвищити їхню зносостійкість.

Кожна купюра проходить у середньому 5-6 разів через банківську систему за весь «цикл життя». Значною проблемою є підробка готівкових грошей. За підсумками минулого року найбільш часто підроблюваною банкнотою в Україні була банкнота номіналом у 500 грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: