Рада бізнес-омбудсмена започатковує Всеукраїнську мережу доброчесності

РБО спільно з ОЕСР та ЄБРР презентували нову ініціативу для бізнесу, що прагне працювати прозоро.

За інформацією прес-служби Ради, метою створення мережі є просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу. Компанії-учасники мережі погодилися підтримувати добру ділову репутацію та постійно удосконалювати власні стандарти доброчесності відповідно до кращих міжнародних практик. Відповідальність, закладена в основу діяльності компаній, допоможе протидіяти корупції, послабити регуляторний тиск, полегшить доступ до кредитування, а також сприятиме виходу на міжнародні ринки.

Члени мережі спільно працюватимуть над оцінкою антикорупційних ризиків для втілення в своїх організаціях комплаєнс-програм, залучатимуть представників бізнесу до обговорення принципів доброчесності, підвищуватимуть інтерес до прозорого ведення бізнесу серед учасників ринку. Компанії-члени мережі регулярно підтверджуватимуть рівень своєї добропорядності.

Як повідомляють у РБО, розвиток мережі матиме кілька етапів. У травні завершився перший раунд об’єднання компаній, які виявили готовність підписати декларацію про добропорядність ведення бізнесу. Усі претенденти рекомендовані Радою бізнес-омбудсмена, ЄБРР, ОЕСР, посольствами, міжнародними організаціями та бізнес-асоціаціями. Наразі 46 українських та міжнародних компаній підписали декларацію про доброчесність. Ці компанії спільно формуватимуть засади та правила діяльності мережі.

«Корупція залишається основною перешкодою для економічного росту України. За даними Transparency International, Україна посідає 131 місце зі 176 позицій в рейтингу сприйняття корупції. Створення мережі допоможе об’єднатися лідерам ділової спільноти України, які усвідомлюють важливість прозорого бізнесу і готові стати прикладом для інших компаній. Ми активно підтримуватимемо діяльність мережі», – наголосив Альгірдас ШЕМЕТА, Бізнес-омбудсмен України та ініціатор створення мережі.

«Важливим кроком у процесі підвищення корпоративного управління в Україні є світоглядні зміни, на які, вочевидь, є чіткий запит українського суспільства. Законодавець, Уряд та інші драйвери розвитку корпоративного управління повинні популяризувати питання підзвітності, відкритості, корпоративної соціальної відповідальності та разом знаходити дієві механізми їх запровадження», – підкреслила Директор з управління ЄБРР Оляна ГОРДІЄНКО.

Наразі прийом заявок на приєднання до мережі триває. Приєднатися може будь-яка компанія незалежно від розміру чи сфери діяльності. Ключовим фактором для приєднання є бажання запроваджувати високі стандарти доброчесності ведення бізнесу. Участь у мережі безкоштовна.

Більш детально – у Переліку компаній-підписантів декларації про доброчесність

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: