Фінансова грамотність українців зростає

Протягом останніх трьох років кількість фінансово-освічених жителів України зросла в середньому на 30%. Основним чинником, який вплинув на фінансову освіченість населення, стала економічна криза.

Такі дані були представлені Незалежною асоціацією банків України на Міжнародній координаційній Раді банківських асоціацій країн СНГ, Центральної і Східної Європи (Міжнародній Банківській Раді), яка нещодавно відбулася у м. Белград (Сербія), інформує прес-служба НАБУ.

У повідомленні підкреслюється, що незважаючи на позитивні тенденції, українців усе ще можна віднести до розряду консервативних – до покупок у кредит більш схильні молоді люди (18-34 років), а відсоток довіри до банку та заощаджень в іноземній валюті все ще досить низький.

Саме тому НАБУ виділила декілька основних задач, вирішення яких сприятиме підвищенню освіченості громадян у фінансових послугах. Серед них – створення культури управління особистими фінансами та формування культури заощаджень, збільшення частки безготівкових розрахунків, створення культури позитивних кредитних історій, довіра до національної валюти – гривні. Все це ланки одного ланцюга, що в результаті підвищують довіру до фінансового ринку в цілому.

Для реалізації цього масштабного проекту було виділено 4 основні цільові аудиторії – доросле населення (як споживачі фінансових послуг), діти (як майбутні споживачі), журналісти (як основний важіль впливу на населення) та малий і середній бізнес (як одна з найважливіших складових економіки України).

Фахівці НАБУ проводили значну кількість різноманітних заходів щодо підвищення рівня фінансової грамотності, а саме відкриті уроки в школах, окремий тур по фінансовій грамотності в 30 містах України. Крім того, засновано Всесвітній день заощаджень в Україні, запущено єдиний інтернет-портал з фінансової грамотності та багато іншого.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: