Валютні операції страховиків спрощено

strahvalutНабула чинності постанова Правління Національного банку України №398 «Про затвердження Змін до Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності». За даними прес-служби Нацкомфінпослуг, документ було розроблено за результатами співпраці між Нацкомфінпослуг та Національним банком України з метою спрощення реєстраційних та дозвільних процедур на ринку страхування.

Зазначеною Постановою було скорочено перелік документів, які надаються страховиками та страховими (перестраховими) брокерами уповноваженим банкам для купівлі та/або перерахування іноземної валюти за договорами страхування (перестрахування), та виключено вимогу щодо подання для купівлі іноземної валюти копій договорів перестрахування, зареєстрованих Нацкомфінпослуг і засвідчених виключно в нотаріальному порядку. Натомість вимагається подання копій договорів перестрахування, зареєстрованих Нацкомфінпослуг і засвідчених страховиком (більш детально – в розділі нормативних актів на сайті НБУ)

Варто зауважити, що процедура реєстрації договорів перестрахування встановлена розпорядженням Нацкомфінпослуг від 15 вересня 2015 року №201 «Про затвердження Порядку реєстрації договорів перестрахування та надання страховиками (цедентами, перестрахувальниками) інформації про укладені договори перестрахування з страховиками (перестраховиками) нерезидентами» (далі – Порядок).

Зазначений Порядок передбачає подання страховиком до Нацкомфінпослуг копій договорів перестрахування, засвідчених у нотаріальному порядку, відповідно до вимог пункту 5 Положення.

Оскільки до пункту 5 вказаного вище Положення внесені зміни, то нотаріальне засвідчення таких договорів при поданні до Нацкомфінпослуг не вимагається. Комісією будуть внесені відповідні зміни з метою приведення Порядку у відповідність із Положенням.

Як зазначають у Нацкомфінпослуг, співпраця Комісії із Національним банком України стосовно вдосконалення нормативно-правових актів у сфері застосування іноземної валюти в страховій діяльності буде продовжена.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: