В Україні формується професія корпоративного директора

Професійна асоціація корпоративного управління системно працює над становленням професії фахового корпоративного (незалежного) директора.

Зокрема, як повідомляється в прес-релізі ПАКУ, у ході реформи корпоративного управління, яка наразі здійснюється в Україні, відбувається запровадження інституту незалежних директорів у наглядових радах банків та компаній реального сектору. Новим законодавством передбачається створення комітетів наглядових рад з питань аудиту, призначень та винагород, інші інновації в діяльності наглядових рад. Зазначені новели закладають основу для появи в нашій країні осіб, що професійно виконуватимуть функції незалежних членів наглядових рад акціонерних товариств.

Наприкінці березня 2017 року ПАКУ оголосила про початок роботи Проекту «Національний реєстр корпоративних директорів», який повинен впорядкувати, спростити та зробити прозорим процес підбору та призначень у наглядові ради акціонерних товариств в Україні.

Поряд із цим, Асоціацією також пропонуватимуться програми підготовки членів наглядових рад, орієнтаційні сесії, розроблено Кодекс професійної етики корпоративного директора, заплановані інші заходи.

Для реалізації поставлених завдань ПАКУ заручилася підтримкою як органів державної виконавчої влади, так і міжнародних організацій. Зокрема, підтримку Проекту підвищення професійного рівня корпоративних директорів в Україні надали Посольство Великої Британії в Україні, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та Центр міжнародного приватного підприємництва США (СІРЕ).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: