Як Нацбанк перевірятиме СІТ-компанії

НБУ розробив нормативно-правовий акт, що регулюватиме відповідні питання. За даними прес-служби регулятора, це проект Постанови Правління «Про затвердження Положення про порядок проведення перевірок юридичних осіб, які отримали ліцензію Національного банку України на надання банкам послуг з інкасації».

Документ розроблено з метою встановлення єдиних вимог до організації та проведення виїзних перевірок юридичних осіб, які отримали ліцензію Нацбанку на надання банкам послуг з інкасації, з питань організації та здійснення операцій з інкасації коштів і перевезення валютних цінностей відповідно до вимог нормативно-правових актів НБУ.

Проектом, зокрема, передбачається таке:

– установлення єдиних вимог щодо організації та порядку проведення виїзних перевірок юридичних осіб, які отримали відповідну ліцензію Національного банку на надання банкам послуг з інкасації;

– визначення обов’язків і прав керівника та членів інспекційної групи;

– встановлення порядку запобігання та врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів, який може виникнути під час перевірки юридичної особи;

– встановлення вимог щодо оформлення та ознайомлення з матеріалами перевірки, вжиття юридичними особами заходів щодо усунення недоліків та реалізації пропозицій, наданих інспекційною групою.

Слід нагадати, що Національним банком України вже видано ліцензії на надання банкам послуг з інкасації двом компаніям. Наразі на розгляді перебуває пакет документів ще однієї юридичної особи.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: