У жовтні міжнародні резерви України зменшились на 0,5%

mignresМіжнародні резерви України станом на 1 листопада 2016 року дорівнювали $15,514 млрд. (в еквіваленті). Такі попередні дані оприлюднив Національний банк. У зв’язку з необхідністю здійснення платежів за державним боргом за місяць вони майже не змінилися. Загалом за останні 12 місяців вони збільшилися на 20%.

У жовтні кошти надходили до міжнародних резервів з двох джерел.

– По-перше, від проведення Національним банком інтервенцій на міжбанківському валютному ринку. У зв’язку з наявністю надлишкової пропозиції валюти на міжбанківському ринку Національний банк провів протягом місяця 10 аукціонів з купівлі іноземної валюти. Жодного аукціону з продажу іноземної валюти протягом місяця проведено не було. В результаті, чиста купівля валюти Національним банком у жовтні становила $274,5 млн.

– По-друге, від розміщення Урядом ОВДП, номінованих в євро. Надходження з цього джерела до резервів становили 141,3 млн. євро ($154,4 млн. в еквіваленті).

Водночас збільшення резервів було нівельовано витратами коштів з них на здійснення платежів Уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. На ці цілі з резервів було спрямовано $365,8 млн. З них $310,1 млн. – погашення та обслуговування державних цінних паперів.

За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань, поточних операцій Уряду та Національного банку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: