Державні банки потребують якісного корпоративного управління

На черговому засіданні Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради були розглянуті питання розвитку державних банків. Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Зокрема, учасники засідання заслухали доповідь Першого заступника Міністра фінансів України Оксани Маркарової. Вона розповіла про план роботи Міністерства в частині доопрацювання стратегії розвитку державних банків.

У свою чергу заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова зауважила, що НБУ виступає за якісне доопрацювання стратегії розвитку державних банків. Бачення центрального банку щодо цього стратегічно важливого документу співпадає з баченням міжнародних фінансових інституцій.

Крім того, топ-менеджер НБУ звернулась до членів профільного Комітету та Міністерства фінансів з проханням пришвидшити розгляд та погодження змін до законодавства в частині корпоративного управління державних банків. НБУ і банківський сектор чекають на прийняття відповідного законопроекту щодо підвищення рівня корпоративного управління в державних банках.

«Законодавчо забезпечене якісне корпоративне управління необхідне вже сьогодні, так як у майбутньому його відсутність може вилитися в потребу додаткової капіталізації державних банків. Ми не говоримо про «Приватбанк», де після переходу до державної власності була сформована високопрофесійна спостережна рада, і наразі вже відпрацьовуються внутрішні процедури корпоративного управління у відповідності з міжнародними стандартами. Мова йде про інші державні банки, які теж мають керуватися подібними стандартами», – наголосила Катерина Рожкова.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: