ОВДП Нацбанку обміняють на нові облігації

Кабінетом Міністрів прийнято рішення щодо здійснення в 2017 році правочину з державним боргом. За інформацією прес-служби Міністерства фінансів, це відбудеться шляхом обміну ОВДП, які перебувають у власності Національного банку, на нові ОВДП.

Підґрунтям прийняття такого рішення є виконання пункту 10 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» та згода Національного банку на вчинення такого правочину.

Уряд доручив Мінфіну здійснити випуск ОВДП загальним обсягом 229 млрд. грн. строком обігу від 8 до 30 років та дохідністю, яка залежить від рівня інфляції.

Реалізація цього рішення Кабінету Міністрів є частиною комплексного підходу Мінфіну до управління державним боргом, що дозволить зменшити пікове навантаження на Державний бюджет з погашення і обслуговування держборгу та рівномірно розподілити погашення ОВДП, які знаходяться в портфелі Національного банку рівними частинами на строк до 30 років.

При цьому в повідомленні Мінфіну зазначається, що станом на 24.05.2017 р. у власності Національного банку знаходилися ОВДП на загальну суму 377,9 млрд. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: