Пенсійні фонди потребують допомоги

Члени фінансового Комітету Парламенту звернулися до Мінфіну з проханням якнайшвидше вирішити проблему недержавних пенсійних фондів. Про це повідомляє його прес-служба.

Як заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій РИБАЛКА під час засідання Комітету, майже півроку тягнеться ганебна ситуація із невключенням недержавних пенсійних фондів до Реєстру неприбуткових організацій.

За його словами, концепція пенсійної реформи в Україні та Закон «Про недержавне пенсійне забезпечення» чітко визначають статус недержавних пенсійних фондів як неприбуткових організацій. Усі доходи розподіляються лише між учасниками НПФ, які є власниками своїх додаткових пенсійних накопичень та отримують додаткові пенсійні виплати після настання пенсійного віку. Такий самий підхід до недержавних пенсійних фондів існує в усьому світі.

При цьому суть пенсійної реформи не повинна зводитись до банального скорочення видатків на пенсіонерів. «Неважливо як це робиться – чи подовженням пенсійного віку, чи збільшенням необхідного стажу. Справжня пенсійна реформа має полягати у створенні надійної системи, щоб людина заробила на забезпечену старість. І тут недержавні пенсійні фонди мають бути важливою частиною цієї системи», – наголосив Сергій Рибалка.

На думку Голови фінансового комітету, одним із головних завдань держави має бути забезпечення розвитку недержавних пенсійних фондів та залізної гарантії збереження коштів людей. Він навів приклад, що в найбільш розвинених країнах світу пенсійні фонди є одним із ключових інститутів акумуляції коштів населення та постачальником довгих інвестиційних грошей. Сергій Рибалка також повідомив, що в разі невключення до Реєстру недержавних пенсійних фондів до 1 липня цього року всі НПФ втратять статус неприбуткових організацій та, в результаті, можуть бути ліквідовані.

«Кризова ситуація полягає в тому, що невключення недержавних пенсійних фондів до нового Реєстру призведе до повної руйнації третього рівня пенсійної системи та неспроможності впровадження її другого рівня – накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування. Це повністю паралізує подальше проведення пенсійної реформи. Учасники недержавних пенсійних фондів можуть втратити свої пенсійні накопичення, сформовані протягом 10 років. Це буде черговим руйнівним ударом по довірі до фінансової системи, що є неприпустимим», – зазначив пан Рибалка.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: