Очищення банківської системи практично завершено

У Національному банку розповіли про підсумки та перспективи перевірки банківських установ.

Зокрема, відповідна інформація була оприлюднена Директором Департаменту фінансової стабільності НБУ Віталієм ВАВРИЩУКОМ під час виступу на форумі Straight Talk, організованому виданням KyivPost, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Пан Ваврищук розповів про заходи НБУ, спрямовані на очищення банківської системи та підвищення її надійності. Зокрема, він згадав про високий рівень непрацюючих кредитів українських банків, які два роки тому виявила команда НБУ, аналізуючи стан вітчизняної банківської системи. Він також підкреслив, що подальші дії регулятора з посилення вимог до банківського нагляду були необхідними і сприяли стабілізації ситуації.

Акцентуючи увагу на питанні вірогідності подальших банкрутств банків, Директор департаменту зазначив, що на сьогодні етап очищення банківської системи вже фактично завершений, тому не варто очікувати «падіння» великих банків. Проте досі триває перевірка найменших банків, яким належить частка у менш ніж 2% активів усієї банківської системи. Частина цих фінустанов може не впоратись із потребою в докапіталізації, однак їхня питома вага для всього ринку невелика, тому їх потенційне виведення з ринку жодним чином не вплине на стабільність всієї банківської системи.

Крім того, Віталій Ваврищук вкотре наголосив на правильності та законності дій держави щодо «Приватбанку» з точки зору входження в капітал найбільшого банку та проведення процедури bail-in. Він також зазначив, що, за його оцінками, до часткового входження в банк приватного інвестора «Приватбанк» буде готовий за 3-4 роки.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: