Банкам змінили механізм аналізу фінансової інформації

Національний банк удосконалив порядок здійснення банківськими установами аналізу інформації про фінансові операції.

Це, за інформацією прес-служби НБУ, було зроблено у зв’язку з останніми кроками регулятора у сфері лібералізації валютного регулювання, а саме – з нещодавнім рішенням надати іноземним інвесторам можливість повертати вкладені в Україну кошти.

Слід нагадати, що досі було заборонено купувати та перераховувати іноземну валюту для повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами від продажу корпоративних прав, певних видів цінних паперів, внаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземних інвесторів. Минулого тижня Національний банк вирішив дозволити такі операції з 12 червня 2017 року.

Водночас для запобігання відтоку капіталу через тіньові схеми регулятор стежитиме, щоб ці операції відповідали визначеному переліку умов.

Враховуючи це, Національний банк розширив перелік індикаторів операцій, які потребуватимуть поглибленого аналізу та перевірки банками. Якщо раніше до них належали, зокрема, перекази фізичних осіб на суму понад 150 тис. грн. та повернення іноземному інвестору дивідендів, то в подальшому до них будуть належати такі операції:

 – переказ фізичної особи на суму понад 150 тис. грн. в еквіваленті (крім соціальних виплат – на лікування, навчання, поховання, заробітної плати нерезидентів та переказу на суму до $50 тис. з метою сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів);

 – повернення інвестицій від продажу корпоративних прав або цінних паперів.

Також розширено перелік фінансових операцій, які не потребують здійснення аналізу документів та інформації. До нього додалися операції з переказу коштів за кордон на підставі індивідуальних ліцензій НБУ та переказу коштів від продажу лістингових цінних паперів на українських фондових біржах.

Крім того, банки мають вживати достатніх заходів для встановлення реальних власників юридичних осіб.

Відповідні зміни передбачено Постановою Правління НБУ від 25 травня 2017 року №43 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набуває чинності з 12 червня 2017 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: