Інвесторів приваблюють українські інновації

У 2016 році було укладено 87 інвестиційних угод з українськими інноваційними компаніями, що на 32% перевищило показник 2015 року.

Такі дані представила в своєму щорічному Огляді Українська асоціація венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA). До Огляду увійшли дані по венчурним, прямим і ангельським інвестиціям в компанії. Згідно з ним, загальний обсяг інвестицій в 2016 році склав $88 млн., а за останні 5 років у цілому – понад $400 млн. Обсяг розкритих інвестицій (13 угод включені до огляду нерозкритими) зменшився на 33% у порівнянні з 2015 роком, але перевищив показник 2014 року на 125%. Така ситуація пояснюється тим, що в 2015 році відбулося кілька інвестиційних угод, сума яких обчислюється десятками мільйонів доларів, що суттєво вплинуло на загальний результат року.

Особливістю інвестиційного ринку в 2016 році стало те, що інвестори були більш сконцентровані на вкладенні коштів у компанії на початковому, посівному (Seed) етапі. Таких угод було 73, а середній розмір інвестиції в одну компанію склав понад $500 тис. Експерти очікують, що компанії, які зараз отримали «стартовий капітал», будуть у майбутньому залучати значні обсяги інвестицій.

«Каталізатором зростання кількості угод стала інвестиційна активність 2015 року, яка була показана в Огляді UVCA 2015. Коли в світі побачили зростання інвестицій і успіх ряду українських ІТ компаній на глобальному ринку, кількість угод почала збільшуватися. З урахуванням того, що в середньому угода відбувається через 8-12 місяців після початку спілкування, ми можемо прогнозувати продовження зростання як кількості інвестиційних угод, так і загальних сум. Але, на жаль, відобразити це в цифрах буде можливо тільки в 2017 році. Підтвердженням моїх слів є інвестиція $110 млн. в Grammarly, яка вже відбулася, але увійде лише в наступний Огляд. Ми сподіваємося, що результати 2016 року дають уявлення не тільки про сьогоднішній стан інвестиційного та ІТ ринку України, а й покажуть перспективи його розвитку та інвестиційну привабливість країни», – прокоментував Голова Наглядової Ради UVCA Андрій КОЛОДЮК.

Згідно з Оглядом, минулий рік також характеризується появою на українському інвестиційному ринку великих міжнародних гравців, у тому числі з Кремнієвої Долини. Близько 60% інвестиційних угод укладено за участю міжнародних інвесторів, при цьому іноземний капітал склав понад 80% загального обсягу інвестицій в 2016 році (без урахування нерозкритих угод). Найпривабливішою галуззю для інвесторів стали онлайн послуги – 16 угод, $9 млн. на посівній стадії.

«Згідно з опитуванням Асоціації, очікування на 2016 рік у понад 68% інвесторів виправдалися. Ще одним дуже важливим сигналом успішності інвестиційного ринку України стала поява перших екзитів – їх було 8 у 2016 році. Вперше в історії України цей показник настільки високий, і це є стимулом і показником поліпшення інвестиційного клімату країни. Ми також сподіваємося, що стартапи будуть зростати не тільки кількісно (сьогодні їх близько 3000 в Україні), а й якісно. Це стане додатковою мотивацією для зростання інвестицій і приходу в країну ще більшої кількості міжнародних інвесторів», – зазначила Ольга АФАНАСЬЄВА, Виконавчий директор UVCA.

Слід зазначити, нещодавно UVCA опублікувала перший путівник по інвестиційному ринку країни – Investors Book. У ньому зібрано інформацію про основних учасників ринку: венчурні фонди, акселератори, інкубатори, фонди прямих інвестицій та інших організацій, що поліпшують інвестиційний клімат України. Тільки за першу добу каталог інвесторів набрав понад 10000 переглядів по всьому світу.

Більш детально – в Огляді Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій 2016

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: