Аудиторську діяльність розвиватимуть за європейськими стандартами

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

Як зазначається в повідомленні Комітету, ним було розглянуто цей законопроект (реєстраційний №6016), поданий Урядом, а також альтернативний депутатський проект закону «Про аудиторську діяльність» (реєстраційний №2534).

Метою обох проектів є приведення норм національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність із законодавством Європейського Союзу, зокрема із положеннями Директиви 2006/43/ЄС та Регламенту 537/2014.

Законопроектом №6016 передбачається визначити правові засади аудиту фінансової звітності, проведення аудиторської діяльності в Україні та врегулювання відносин, що виникають при її здійсненні.

Документом, зокрема пропонується підвищити рівень довіри інвесторів до фінансової звітності вітчизняних підприємств, у тому числі державних компаній, забезпечити її прозорість та зіставність, а також дерегулювати аудиторську діяльність.

Проект передбачає можливість виходу аудиторських компаній України на європейські ринки за рахунок:

– визнання еквівалентності систем;

– розширення ринку аудиторської діяльності;

– підвищення престижу та довіри до діяльності аудиторів;

– викорінення корупції;

– підвищення довіри населення до українських банків, страхових компаній, інших публічних компаній, у тому числі державних підприємств;

– створення належних умов для виходу національних компаній на ринки капіталу;

– підвищення довіри регуляторних органів до фінансової звітності компанії;

– створення позитивного інвестиційного клімату України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: