Фонд гарантування вкладів впроваджує «голландські аукціони»

Нові механізми продажу активів банків, що ліквідуються, мають запобігти їх знеціненню та втраті, а також сприяти швидкій та ефективній ліквідації банків.

Про це, зокрема, йшлося під час засідання прес-клубу, що нещодавно відбувся у ФГВФО, повідомляє його прес-служба.

У повідомленні зазначається, що одним із кроків стане виставлення всіх активів на продаж за їх номінальною вартістю без передпродажної оцінки. Також впроваджуватиметься система голландських аукціонів.

«Неодноразово Фонд заявляв про погану якість банківських активів, які дістались нам у спадок. Їхня ринкова вартість у рази нижча від записаної «на папері»: при балансовій вартості у 470 млрд. грн., оціночна – ледь перевищує 100 млрд. грн., – сказав Директор-розпорядник Фонду гарантування Костянтин ВОРУШИЛІН. – Дехто, спекулюючи на цих цифрах, закидає нам, що оцінка штучно занижена, а різниця – вкрадена. Для уникнення таких інсинуацій, ми розпочали пілотний проект, за умовами якого на перші торги активи виставляються за балансовою вартістю».

На кожен наступний аукціон початкова ціна реалізації активу знижуватиметься на 10%. У разі, якщо покупець не з’явиться і на восьмих торгах, лоти об’єднуватимуться в пули, які реалізовуватимуться, зокрема, і за принципами «голландського аукціону». Особливістю їхнього проведення є те, що заплановані кроки щодо зниження ціни відбуваються протягом одного дня.

«Це дозволить частково компенсувати тривалість нового алгоритму продажу, коли торги стартують з балансової вартості. Адже відомо, що з часом активи, особливо коли мова йде про кредити, втрачають свою привабливість для інвесторів», – пояснила Заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана РЕКРУТ.

У свою чергу Заступник директора-розпорядника Фонду Віктор НОВІКОВ зазначив, що лише 5% позичальників продовжують обслуговувати свої зобов’язання після того, як банк переходить під управління Фонду. «На жаль, ділова репутація у нашій країні нічого не варта. Навіть платоспроможні позичальники обирають стратегію не повертати свої борги банку. Однак такі борги будуть продані, і рано чи пізно доведеться розрахуватись», – додав він.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: