Фінансовий моніторинг у банках зміниться

Національний банк змінив вимоги щодо управління банками ризиками у сфері фінансового моніторингу. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Змінами передбачено таке:

По-перше, замість формального щоквартального аналізу фінансових операцій запроваджено аналіз таких операцій на постійній основі – з урахуванням ризик-орієнтованих підходів.

По-друге, розгляд банками проблемних питань з фінансового моніторингу буде приведено до єдиних стандартів згідно зі світовим досвідом. А саме: в кожному банку такі питання розглядатимуться колегіально – комітетом, до якого обов’язково входитимуть керівники центрального та фронт-офісів, працівники юридичного департаменту та управління ризиками банку.

У Нацбанку зазначають, що перехід від формалізованої оцінки фінансового стану банківських клієнтів до аналізу їхніх реальних фінансових можливостей сприятиме більш ефективному управлінню ризиками банківськими установами України.

Відповідні зміни передбачено Постановою Правління від 25 травня 2017 року №42 «Про затвердження Змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: