Регулятор фондового ринку трансформується

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює масштабну перебудову. Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР.

Зокрема, Комісія прийняла рішення припинити діяльність як окремих суб’єктів територіальних управлінь регулятора, зокрема Центрального територіального департаменту, Західного територіального управління, Східного територіального управління, Південно-Українського територіального управління. Вони будуть приєднані до Центрального апарату Комісії і продовжать свою роботу вже у складі регулятора.

Крім того, запроваджується нова організаційна структура НКЦПФР за функціональною ознакою, відповідно до якої основними напрямками діяльності визначені такі:

– корпоративне управління і корпоративні фінанси;

– ліцензування професійних учасників;

– нагляд за професійними учасниками (моніторинг звітності, пруденційний нагляд тощо);

– правозастосування (у тому числі контрольно-правова робота);

– стратегічне планування та нормотворча діяльність.

Світовий досвід демонструє, що функціональна модель організаційної структури є найпоширенішою та найбільш гнучкою. Тому для ефективного функціонування Комісії було обрано саме її.

Як свідчить аналіз організаційної структури регуляторів ринку капіталів у 75 країнах світу:

– у 56% регуляторів організаційна структура орієнтована на функціональні напрямки його діяльності (нагляд, правозастосування, ліцензування, корпоративне управління);

– у 7% регуляторів розподіл структурних підрозділів відбувається за окремими учасниками ринку (ІСІ, торгівці цінними паперами, фондові біржі, депозитарії тощо) – досі саме за такою моделлю працювала НКЦПФР.

Ці кроки є частиною масштабної трансформації регулятора, яка передбачена Меморандумом про співпрацю з Міжнародним валютним фондом та Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року (компонент В. «Розбудова інституційної спроможності регуляторів фінансового сектору»).

Трансформація дозволить максимально збалансувати функції структурних підрозділів Комісії, унеможливити дублювання процесів, значно підвищити якість цих процесів, пришвидшити їх, привести розподіл функцій між підрозділами регулятора до кращих міжнародних практик.

Масштабні трансформаційні процеси відбуваються в НКЦПФР за підтримки міжнародних партнерів, серед яких USAID та The Department for International Development (DFID).

Як зазначається у повідомленні, Комісія продовжуватиме працювати над зміною операційної моделі, приведенням бізнес-процесів у відповідність до кращих світових практик, розробкою системи відповідальності, запровадженням чіткого розмежування функціональних обов’язків, побудовою системи внутрішнього контролю тощо.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: