Фінансовий сектор наближають до європейських стандартів

Національний банк України продовжує імплементувати норми директив ЄС за підтримки Європейського Союзу. Ця робота, за інформацією прес-служби НБУ, здійснюється в рамках виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС й реалізації Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року.

СТРАТЕГІЧНА МЕТА

«Європейська інтеграція для України – чіткий орієнтир для реалізації національних інтересів, побудови економічно розвинутої та демократичної держави, зміцнення позицій у світовій системі міжнародних відносин. Більш того, це не ефемерне поняття, а велика щоденна робота над вдосконаленням норм і процедур роботи державних органів, регульованих ними ринків, а також розвитку та посилення співпраці з європейськими інститутами», – зауважив Начальник Управління європейської інтеграції та міжнародних програм Національного банку України Володимир КУЧИН під час відкриття п’ятого засідання Наглядового комітету Проекту ЄС «Технічна допомога за пріоритетними напрямками фінансового сектору» (EU-FINSTAR).

За його словами, інтеграція до європейської спільноти центральних банків визначена у візії Нацбанку з 2015 року.

«Стратегічна мета НБУ – входження до єдиного внутрішнього ринку фінансових послуг ЄС. Для цього ми імплементуємо норми Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, відповідно до плану-графіку впроваджуємо передбачені нею підходи з наближення фінансового сектору України до стандартів ЄС, поступово приводимо національне законодавство у відповідність до права ЄС, – додав пан Кучин. – Ми запроваджуємо міжнародні стандарти для ефективного та прозорого регулювання банківського сектору, зокрема, принципи Базельського комітету, рекомендації Групи FATF, положення Угод Організації економічного співробітництва і розвитку. Нещодавно НБУ прийняв плани імплементації ключових актів ЄС у фінансовому секторі. Ми маємо чіткі покрокові плани впровадження правил ЄС щодо доступу та вимог до діяльності кредитних установ, здійснення нагляду за їхньою діяльністю, обігу електронних грошей, санації банків тощо».

Він також зазначив, що завдяки проекту EU-FINSTAR, що реалізується з 2015 року, Національний банк отримує технічну допомогу ЄС для реалізації реформи фінсектору. Проект підтримує заходи НБУ та інших фінансових регуляторів з модернізації фінансового сектору та імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС та Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року. Проект EU-FINSTAR покликаний допомогти фінансовим регуляторам нашої держави створити сектор фінансових послуг, який буде здатний забезпечити стабільні, безпечні та ефективні фінансові ринки для повноцінного входження до єдиного внутрішнього ринку з ЄС.

EUFINSTAR

Проект EU-FINSTAR складається з дев’ятьох компонентів та включає актуальні завдання, які постають перед регуляторами України в процесі реформування фінансового сектору, а саме:

– запровадження МСФЗ і таксономії FINREP-XBRL;

– зміцнення засад грошово-кредитної та фінансової статистики;

– запровадження консолідованого нагляду;

– зміцнення макропруденційного нагляду та фінансової стабільності;

– створення необхідних передумов для поступового введення вільного руху капіталу;

– регулювання аудиторської діяльності;

– приведення бухгалтерського обліку до міжнародних стандартів;

– запровадження програми компенсацій інвесторам;

– імплементація принципів Базеля ІІ у банківський нагляд.

На сьогодні вже є конкретні результати Проекту, зокрема було розроблено нове законодавство про іноземну валюту, аудиторську діяльність, а також підготовлені зміни до закону про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні. НБУ також реалізує такі проекти, як таксономія FINREP-XBRL та міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ 9) для банківського сектору. Центральний банк імплементує практику ЄС у сфері:

– грошово-кредитної і фінансової статистики;

– ліцензування і нагляду за фінансовими групами та конгломератами;

– макропруденційного нагляду;

– запобігання системним ризикам;

– управління ризиками в банках України;

– оцінки достатності внутрішнього капіталу.

Як зазначають у Нацбанку, такі напрями роботи є пріоритетними для НБУ в рамках впровадження Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року. За кожним із них ведеться повсякденна робота центрального банку. Проекти реалізуються згідно з графіком.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: